M. ENİS ŞENSEVER
     Ucuz Elektrik Çalışması için teşekkürlerimizle
Yayın Tarihi: 24 Şubat 2022, Perşembe
Diğer Yazıları

Vatan Partisi'nin başlatmış olduğu ‘’Ucuz Elektrik ve Güvenlik için Kamulaştırma‘’ çalışması, 14 / 22 Şubat 2022 tarihleri içinde Edirne merkez ilçe ve Keşan'da gerçekleştirildi. 10 Şubat 2022 tarihinde Edirne İl Başkanı sayın Hasan ATEŞ'in basın açıklaması ile başlamış oldu. Temel ihtiyaç girdisi olan ve üretim başta olmak üzere enerjinin önemli ayağını oluşturan elektriğin, yüksek fiyatlarına karşı Türk halkının doğal tepkisinin dile getirildiği bir dizi çalışma yurt çapında yaşama geçirildi. 14 Şubat günü esnaf ziyaretinin ardından 15 Şubat günü Saraçlar Caddesi PTT önünde masa açarak imza kampanyası son güne kadar devam etti.

TGB Edirne İl başkanı sayın Yağmur BİÇEN ve TGB İl sekreteri sayın Nil MURATOĞLU. İstanbul dan katılan sayın Öncü Gençlik Merkez yürütme kurulu üyesi sayın Kaan YİĞİT, Öncü Gençlik yöneticisi  sayın Yağızhan  ONAT’ın özverili çalışmaları ile bu imza kapmayası çok verimli oldu.18 Şubat Cuma günü saat 14.00 de Edirne halkımıza bir basın açıklamamız oldu. Kampanyanın hafta sonu çalışmasını da 19-20 Şubat Cumartesi ve Pazar günlerini Yağmur BİÇEN ve Yağızhan  ONAT Keşan da geçirdiler. Buradan genç kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Başta il başkanımız sayın Hasan ATEŞ ve İl Disiplin kurulu başkanı sayın Nihal ATEŞ olmak üzere tüm katılan partililerimize, sayın Cengiz OKALANER, sayın İsmet KURT, sayın Mustafa ERSOY, sayın Özkan  BAKLA  ile Keşan İlçe başkanımız sayın Çetin ALABAK ve İlçe yönetim kurulu üyesi sayın Şükrü ÖZER'e ve TLB Edirne il başkanı sayın Latife YILDIRIM  olmak üzere tüm büyüklerimize ve gençlere katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. En cefakar, disiplinli ve özverili çok değerli Yağmur BİÇEN'e özellikle teşekkür ediyorum. Her zaman her yerde olan değerli Yağmur. Eline ayağına sağlık.

 İnanmak ve yola çıkmak başarının ilk adımı demektir. Bu çalışmamızda hükümetimizin 32 kuruşa özel dağıtım şirketlerine verdiği elektriğin yüksek fiyatlarla halkımıza ve üreticiye satışına karşı olan tavrımızı ortaya koyduk. Bunun ses getirdiğini de biliyoruz. İmza süresince, imza veriyoruz da ne oluyor, değişen bir şey olmayacak türünden çok karşılık aldık. Ancak bu tepkilerine rağmen çoğunluk imza verdiler. Bu olumsuzlukların adına söylenen sözlerdi. Ama biliyoruz ki bir şeylerin değişmesi için yürekten imza kampanyasına desteklerini sundular. Buradan Tüm Edirneli hemşerilerimize de tek tek teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Toplumsal bilinç ve sorumluluğumuzun farkında olduğumuzda çok şeyin nasıl değişeceğini yaşayarak çoğu kez görebilmekteyiz. Halk olarak tepki vermek en doğal hakkımızdır. Bu tepkiler yasalar çerçevesinde ve hukuksuz bir eyleme dönüşmeden olmalıdır. Her zaman parti olarak, buna azami dikkat gösteriyoruz. Hak verilmez alınır diye bir şiar vardır. Sorunlar karşısında bir talebiniz olacak. Bunu halk olarak bizler dile getireceğiz. Kimse size sizin talebiniz olmadan bir şeyler vermeye kalkıyorsa düşüneceksiniz. Bu bir teslim alma düşüncesidir. Ancak halkın vekaletinialan seçilmişler söylemiş oldukları vaadlerini yerine getirmekle mükelleftirler. Ekonomik şartların gereği sorumluluklar öncelik sırasına göre bize yansır. Bunu da doğal ve olağan karşılıyoruz.

       Bu nedenle ‘’Elektrik zamları geri alınsın. Kamulaştırılsın’’ başlıklı yazım 22 Şubat 2022 tarihinde yine Yenigün Gazetemizde yayınlandı.  Duyarlı okurlarımızın ilgisini çekmiştir umarım. Yinelemek gerekirse Kamu İktisadi Teşekküllerinin (KİT) tekrar devletin elinde olmasını halk olarak istiyoruz. Özellikle enerji başta halkın temel ihtiyaçlar olan Elektrik, su, doğal gaz ve PTT olmak üzere kamunun elinde olmalıdır. 

Edirne Valiliğine ve emniyet görevlilerimize, Edirne basınına ilgi ve hassasiyetleri için teşekkür eder saygılarımızı sunuyoruz.

Vatan Partisi Edirne İl Yönetim Kurulu üyesi. Mehmet Enis ŞENSEVER

DİĞER YAZARLAR
Ahmet Acaroğlu
POLİTİK MAYINLAR  ve KÜLTÜREL TUZAKLAR 
Recep ÇINAR
Domuzdan post, gâvurdan dost olmazmış!      
ERCAN KERMAN
TÜRKİYE GLOBALLEŞMİŞ
Seyide ESEN
ETUS’la geçmişe yolculuk
Selçuk Duranlar
TEMSİL UYGULAMALARI
Zafer Dereli
EMEKLİLİK TALEBİNDEN  NE ZAMANA KADAR  VAZGEÇİLEBİLİR?
MELTEM BABACIK (dytmeltembabacik@gmail.com) (inst: 360beslenme)
KIŞ MEVSİMİNDE ZAYIFLAMANIN YOLLARI
Şükrü Akıllı
EMEKLİYİ YOK SAYARSANIZ….
NURAN İKİZ
Bir Yeni Yıl Hikâyesi
Doç. Dr. Yeliz YEŞİL
Stresle Başa Çıkmak İçin Çeşitli Tavsiyeler
Numan Özgür METİN
GÜNÜBİRLİK GÖKÇEADA
TURAN ŞALLI (Roman Sivil Toplum Gönüllüsü)
Roman vatandaşlar nerede?
MUSTAFA ÇETİN
Alevilik ve toplumsal birlik
M. ENİS ŞENSEVER
Anadolu Uygarlıklarından İzler – Panel ve Sergi (3)
HAMİT PUHALOĞLU
Kefenin Cebi Yok…
ŞAHVER HÖBEK
Çocuklarda Nefes Farkındalığı
Mehmet Ali ESMER
BİR YANGIN HABERİNİN DÜŞÜNDÜRDÜĞÜ
OLCAY DAL
Cumhuriyet nedir ?
Ertan Çekiç
İNSANLARA NE İSTEDİĞİNİ SORSAYDIM, DAHA HIZLI GİDEN AT ÜRETİRDİM
CELİL ÖZCAN
SAKARYA ZAFERİ’NİN 100. YILI KUTLU OLSUN!
İHSAN KÖSE
İZ BIRAKANLAR
Hüseyin Erkin
FİYATLARI YÜKSELEN KİMYASAL GÜBRE FOTOĞRAFI
ÖZCAN AYGÜN
EDİRNE GAZİ OSMAN PAŞA ORTAOKULUNUN KAZANDIĞI ULUSAL BAŞARI VE ÇANAKKALE SAVAŞLARININ 106. YIL DÖNÜMÜ
MUSTAFA ERSOY
MUHALEFET ETMEK, BOZGUNCULUK MU? İHANET ETMEK Mİ?
Tülay Çağlarer
ATATÜRK ve ÇOCUK
Teoman ÖZÇUHACI
MESAFELER VE ÖLÇÜLER - ÖLÇÜTLER
Burhan Aytekin
19 Mayıs Gençlik Bayramı Kutlu Olsun
Yener Yaveroğlu
Allah’ın otu ıspanak neden beş lira?
ÜLKÜ VARLIK
TÜYAP DİYARBAKIR KİTAP FUARI (25/30 EYLÜL 2018) VE CAHIT SITKI TARANCI
Yaver Tetik
Sıcak Sulu Kalorifer Kazanı Yakma Talimatı:(4)
NEDİM ZOBAR
BÜYÜK ve KUTLU ZAFER
Mehmet Ali ESMER
Hüsnü Sarıgül
ABDULLAH GÜRGÜN
ŞAHVER HÖBEK