Ahmet Acaroğlu
ÜLKEME MÜLTECİ İSTEMİYORUM
Yayın Tarihi: 28 Temmuz 2021, Çarşamba
Diğer Yazıları

Dünyada milyonlarca insan çeşitli sebeplerle vatanlarını terketmek, bir başka ülkeye gitmek zorunda kalıyorlar. Bu sebeplerin en başında şüphesiz savaşlar, iç kavgalar, açlık, işsizlik gelmektedir. Adına ister mülteci, isterseniz göçmen veya sığınmacı deyin milyonlarca insan bu acı kaderi yaşamak zorunda bırakılıyor.

Bugün dünyanın belki de en önemli sorunudur bu. Akdeniz, Ege Denizi ve Dünya’nın başka coğrafyalarında binlerce mülteci batan teknelerle denizin dibini boylamakta, balıklara yem olmakta, bazılarının cansız bedenleri kıyılara vurmaktadır. Aylan Bebek, tüm insanığın ayıbı, insanî vicdanların iflasının sembolüdür.

Göç ve mülteci dalgası Avrupa ülkelerinin ve ABD’nin çok açık ve iğrenç emperyal projesidir. Hele Orta Doğu’da, barış ve demokrasi getiriyorum diye hercümerç ettiği, bir litre petrol için binlerce insanın kanını içtiği bu kadim coğrafyada, bu mazlum ve mağdur topraklarda yaptığı tam bir vahşettir. Afrika kıtası da bu sömürgeci eşkiyalardan çok çekmiş, bu zulümlerden nasibini almıştır.

Şimdiki projenin tek hedefi vardır: O da; Hıristiyan neoconların, eşeklerin ve fillerin işbirliği, Avrupalı ekâbirlerin desteği, faşizme evrilmiş kapitalist nemrutların dayatmasıyla İslâm âlemini birbirine düşürmek, Türkiye’yi yoketmektir. İsrail bu projenin en önemli parçasıdır ve hem bölgenin, hem de Dünya’nın huzuruna kasteden fitne fücur milletidir. Yahudi’yi böyle görmezseniz olan biteni tam anlayamazsınız. Onların sahip olmak istedikleri sadece Arz-ı Mev’ud dedikleri(Vadedilmiş topraklar) sadece İsrail değil bütün Dünya’dır. En önemli silahları da paradır, kapitaldir.

İMF de, Dünya Bankası da, çok uluslu şirketlerin de büyük kısmı onlarındır.

İkinci İsrail kurulmak üzeredir. Orta Doğu bunun için savaşlarla, mezhep kavgalarıyla, ırkçı fanatizm ve diktatör  zulümleriyle darmadağan edilmiş, yer altı, yerüstü kaynakları, inançları, tarihleri talan edilmiştir.

Konuyu dağıtmadan öze gelmeliyim. Türkiye bu büyük proje ile adeta mülteci cenneti haline getirilmiştir. Çok açık ve net söylüyorum; bu bizim için artık bir güvenlik sorunudur. Hadisenin buraya evrilmesinde bugünkü iktidarın dış politikadaki hatalarının da payı vardır. “Komşularla sıfır sorun” derken, sorunsuz bir komşumuzun kalmadığını itiraf etmek zorundayız.

Kimse bana duygu sömürüsü yapmasın. Çoluk çocuğa, kadına kıza, hastaya yaşlıya kapılarımız da, gönlümüz de açık ama.. 4 milyon Suriyeli’nin büyük çoğunluğu gençlerden oluşmaktadır. Kimse bana din kardeşliğinden de bahsetmesin. Gelenlerin bir kısmı burada iş sahibi olmuş, iş arayan Türk çocuğuna , “Biz yabancı işçi istemiyoruz.” diye karşı çıkıyorsa, bir takım esnaflarımız ve işadamlarımız ucuz işçi diyerek onları çalıştırıyor, benim evlatlarım işsizlikten bunalıp intihar ediyorsa, bu mülteciler şehirlerde gettolar oluşturup  öz vatanında bizim çocuklarımıza saldırıp yaralıyorsa, kadınlarımıza kızlarımıza sarkıntılık ediyorsa, bu artık bizim için GÜVENLİK sorunudur.

Eğer bunlar elini kolunu sallayarak bayramda Suriye’ye gidip eğlenebiliyorsa misafirlikleri sona erdirilmelidir. Onların Suriye’de güvenlik sorunu yoktur. Türkiye’mizde onlar artık bizim için güvenlik soronudur.

Yetmiyormuş gibi şimdi de İran kapıları açmış, Avrupa kendisini emniyete almak için Türkiye’nin mülteci politikasını övüyor, iktidara 3 milyar lira yardım teklifinde bulunuyor. İster Müslüman, ister Türk kökenli olsun her aracın bir taşıma kapasitesi vardır. Yeter artık. Avrupa hem çok az mülteciyi kabul ediyor, onları da seçerek alıyor. İşsiz güçsüz, eğitimsiz, vasıfsız olanlar, hastalar, sakatlar, yaşlılar bize kalıyor. Kıytırık paralarla bizi ikna etmeyi de başarıyorlar. Üstelik o paraların bir kısmını da göndermiyorlar.

Bizi Müslüman bile saymayan zengin Arap ülkeleri niçin sahiplenmiyor Arap kardeşlerini? Muaviye ve Yezid’in torunları niye kucak açmıyor kardeşlerine? Frzedelim ki gelenlerin hepsi Türk. Özal kapıları kapatmasaydı Bulgaristan’da Türk kalmayacaktı. Önemli olan onlara orada, doğdukları topraklarda sahip çıkmaktır. Afganistan’da General Raşit Dostum ülkenin kuzeyinde 40 senedir mücadele edip topraklarını savunuyor Taliban’a karşı. Mülteci Afganlılar onun yanına koşmalıdırlar.

Sinirlerime hâkim olmaya çalışıyorum ama, bir Suriyeli, “Artık evinize dönmelisiniz.” diyen bir kardeşime, “Burası bizim toprağımız. Siz geldiğiniz Orta Asya’ya dönün.” diye bağırabiliyorsa, batılıların bu sığınmacı projesi adım adım hedefine yaklaşıyor demektir. Bu siyasi, ekonomik ve askeri bir operasyondur.

İşin duygusallık yanı kalmamıştır. Mülteci diye baştacı yaptıklarımız plajlarda eğlenirken benim askerim Afrin’de şehit oluyorsa artık bu oyun bozulmalıdır. AKP İktidarı mülteci meselesini yeniden ele almalı ve gerçekleri görmelidir. Çünkü yarın çok geç olacaktır.

DİĞER YAZARLAR
ERCAN KERMAN
GÖNENLİ SALİH
MELTEM BABACIK (dytmeltembabacik@gmail.com) (inst: 360beslenme)
BESİNLER HAZIRLANIRKEN C VİTAMİNİ KAYIPLARI NASIL ÖNLENEBİLİR?
Recep ÇINAR
Vakıf mallarının defteri kıyamete kadar kapanmaz!   
Selçuk Duranlar
İLLER  BANKASI DIŞ FİNANSMANI
TURAN ŞALLI
YERİM SİZİN ROMAN DAVANIZI!
Ahmet Acaroğlu
SİYASET  GÖZLERİ  KÖR  ETMEMELİ 
Zafer Dereli
MEMURUN GELİR VERGİSİ 100'DE 15’TE SABİTLENMELİ
NURAN İKİZ
Komşu Ağustos böceği gibi…
Şükrü Akıllı
ERİKLİ’DE SU KATILIM PAYI TEPKİSİ BÜYÜYOR
Hüsnü Sarıgül
Suriyeliler denizde, Mehmetçik Suriye’de
MUSTAFA ÇETİN
Alevilik ve toplumsal birlik
Mehmet Ali ESMER
Bir Kitap, Bir Anekdot: TALAT PAŞA ve MUSTAFA KEMAL PAŞA
Numan Özgür METİN
GÜNÜBİRLİK BOZCAADA GEZİ NOTLARIM
Ertan Çekiç
İNSANLARA NE İSTEDİĞİNİ SORSAYDIM, DAHA HIZLI GİDEN AT ÜRETİRDİM
CELİL ÖZCAN
SAKARYA ZAFERİ’NİN 100. YILI KUTLU OLSUN!
M. ENİS ŞENSEVER
Bir Serginin Ardından
İHSAN KÖSE
İZ BIRAKANLAR
Prof. Dr. Özer ERGÜN
Kurbanda Hijyen ve Gıda Güvenliği Niye Önemli?
Hüseyin Erkin
Edirne 'Fatih Sultan Mehmet' ile özdeşleşmeli
ÖZCAN AYGÜN
EDİRNE GAZİ OSMAN PAŞA ORTAOKULUNUN KAZANDIĞI ULUSAL BAŞARI VE ÇANAKKALE SAVAŞLARININ 106. YIL DÖNÜMÜ
OLCAY DAL
Ne çektin be Baba Kolej!
MUSTAFA ERSOY
MUHALEFET ETMEK, BOZGUNCULUK MU? İHANET ETMEK Mİ?
Levent Büdüş
SİS DAĞILINCA
Tülay Çağlarer
ATATÜRK ve ÇOCUK
Teoman ÖZÇUHACI
MESAFELER VE ÖLÇÜLER - ÖLÇÜTLER
Psikolog. Buse BAŞKÖYLÜ
KORONAVİRÜS SALGINI SÜRECİNDE KAYGIMIZI YÖNETMEK
Derya Kurbay
Bunun sonu ne olacak?
Burhan Aytekin
19 Mayıs Gençlik Bayramı Kutlu Olsun
EKREM KANTUR
Devlet ihtiyaç sahiplerine destek oluyor!
Yener Yaveroğlu
Allah’ın otu ıspanak neden beş lira?
ÜLKÜ VARLIK
TÜYAP DİYARBAKIR KİTAP FUARI (25/30 EYLÜL 2018) VE CAHIT SITKI TARANCI
Yaver Tetik
Sıcak Sulu Kalorifer Kazanı Yakma Talimatı:(4)
NEDİM ZOBAR
BÜYÜK ve KUTLU ZAFER
Mehmet Ali ESMER
Mehmet Ali ESMER
Hüsnü Sarıgül