Numan Özgür METİN
MİS KOKULU LAVANTA TARLASINDA FOTOĞRAF ETKİNLİĞİ
Yayın Tarihi: 30 Haziran 2020, Salı
Diğer Yazıları

Merhaba değerli okuyucular bu yazım Edirne Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği(EFOD) iş birliğiyle “Lavanta Fotoğraf Etkinliği” hakkında olacak. 24 Haziran 2020 Çarşamba günü saat: 15:30`da Etkinlik için Edirne İstasyon Migros önünden araç kaldırıldı. Katılımcılarla birlikte Migros önünden etkinliğin düzenleneceği Orhaniye köyüne doğru hareket ettik. Yaklaşık yarım saatlik bir yolculuğun ardından etkinliğin düzenleneceği Orhaniye Köyü’ndeki LovenderGarden bahçesindeydik. Çekim alanının girişinde tüm katılımcıların ateşleri görevliler tarafından ölçülerek maske dağıtıldı. Etkinlikte gönüllü olarak katılan modeller birbirinden renkli kıyafetlerle lavantaların arasında fotoğrafçılara poz verdi. Etkinlikte özellikle çocuk modeller ilgi odağı oldu. Fotoğraf tutkunları en güzel kareleri yakalayabilmek için adeta birbirleriyle yarıştılar.

Edirne Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği(EFOD) işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte Yasin ve Selin Deniz çiftinin Orhaniye köyündeki lavanta tarlasındaki etkinliğe fotoğrafçıların katılımı ve ilgisi yoğundu. Ben, Yasin ve Selin Deniz çiftine teşekkür ediyorum. Bizleri çok güzel ağırladılar, lavanta üretimi hakkında katılımcıları bilgilendirip sorularını cevapladılar. Çok güzel bir etkinlik oldu. Tüm katılımcılar mis kokulu lavanta tarlasında bol bol fotoğraf çekerek keyifli vakit geçirdi. Ben bu güzel etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyorum.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk etkinlikte yaptığı açıklamada, “Tarım ve turizm şehri Edirne’mizde son dönemde artan lavanta üretimi ile ilgili yine artan girişimciliklerden memnunuz. Bugün içerisinde bulunduğumuz bahçe bir girişimcimizin bahçesi, öncelikle kendisine teşekkür ediyorum.

Lavantanın ekonomik ve tarımsal bir değeri var. Biz turizm anlamında geçen yıl 60 bin ziyaretçi ağırladık. Lavanta tarla ve bahçelerinde bu yıl pandemi nedeniyle sosyal mesafe maske ve hijyen tedbirleri alarak ziyaretler düzenledik. Sadece Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün lavanta tarla bahçelerini vatandaşlarımıza ziyarete açtık. Bugün burada Edirne’mizin en önemli, en seçkin fotoğraf sanatçılarının yer aldığı Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) ile birlikte sayın Valimizin katkılarıyla, uygun görmesiyle birlikte Kültür ve Turizm müdürlüğü olarak lavanta tarla bahçelerinde doğal eşsiz güzellikleri ile doğal fotoğraf stüdyosunda bir etkinlik planladık. Katılımcılara çok teşekkür ediyorum.

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği(EFOD) ile birlikte iş birliğine devam edeceğiz.” Dedi.

Tüm katılımcılara ve bahçesini açan girişimcilere tekrar teşekkür eden Soytürk, önümüzdeki hafta ayçiçeği tarlalarında da benzer bir etkinlik düzenleyeceklerini belirtti.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

DİĞER YAZARLAR
ERCAN KERMAN
LÜTFEN DİKKAT-İTİRAFNAMEDİR
Recep ÇINAR
Osmanlı’yı “Cihan Devleti” yapan 150 SIR!(10)
Levent Büdüş
O ADAM O KADIN VE ŞAİR
NURAN İKİZ
Komşu komşunun külüne muhtaç
Şükrü Akıllı
SAROS KÖRFEZİNDE LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜTMEK.
TURAN ŞALLI
 ROMANLARIN SİNEMA GÜNLERİNDEN KALANLAR
CELİL ÖZCAN
99 YILDIR DEĞİŞMEZ BAŞKOMUTANIMIZ
Ertan Çekiç
HAYAL GÜCÜ
Ahmet Acaroğlu
 İYİ  ŞEYLER  YAPMALI
Numan Özgür METİN
MİS KOKULU LAVANTA TARLASINDA FOTOĞRAF ETKİNLİĞİ
İHSAN KÖSE
AZİZ OLMAK
M. ENİS ŞENSEVER
Mavi rengin ustasını yitirdik (3)
Tülay Çağlarer
ATATÜRK ve ÇOCUK
Teoman ÖZÇUHACI
Pandemi büyük, geç olmadan ciddiye alalım
Psikolog. Buse BAŞKÖYLÜ
KORONAVİRÜS SALGINI SÜRECİNDE KAYGIMIZI YÖNETMEK
Selçuk Duranlar
GELECEK
Derya Kurbay
Bunun sonu ne olacak?
Hüseyin Erkin
EDİRNEDE SİYASİ PARTİLER DEMOKRASİSİ…
Zafer Dereli
ADAY MEMURKEN İSTİFA EDEN SINAVSIZ OLARAK YENİDEN ATANABİLİR Mİ?
Burhan Aytekin
19 Mayıs 2015 1938 yılında Coşkuyla Kutladığımız 19 Mayıs Gençlik Bayramı
MUSTAFA ÇETİN
Alevilik ve toplumsal birlik
EKREM KANTUR
Devlet ihtiyaç sahiplerine destek oluyor!
Yener Yaveroğlu
Allah’ın otu ıspanak neden beş lira?
ÜLKÜ VARLIK
TÜYAP DİYARBAKIR KİTAP FUARI (25/30 EYLÜL 2018) VE CAHIT SITKI TARANCI
Yaver Tetik
Sıcak Sulu Kalorifer Kazanı Yakma Talimatı:(4)
NEDİM ZOBAR
BÜYÜK ve KUTLU ZAFER