Recep ÇINAR
İsrail’e yardım uçtu! 
Yayın Tarihi: 02 Haziran 2020, Salı
Diğer Yazıları

Bayram sabahı İstanbul’a inen Siyonist uçakları yardım kolilerini alıp havalandı!

Yukarıdaki başlık, 27.05.2020 tarihli yazılı basında yer alan özel haberin başlığı. Siyonist İsrail’in kargo uçağı, on yılın ardından ilk kez Ramazan Bayramı’nın sabahında Türkiye’ye geliyor.

 

Niçin mi?

Koronavirüs yardım malzemelerini almak için!  Kim için alıyor? Filistin’deki Müslümanlara götürmek için mi?  Ne gezer!  Türkiye’den verilen yardım malzemeleri önce İsrail’e oradan da Amerika’ya gidiyor. Bu yardımlar neden direk Amerika’ya gönderilmiyor da İsrail vasıtası ile gönderiliyor? O da ayrı bir soru!

Kolilerdeki etiketlerde ise Türk ve Amerikan bayrakları kalp içerisinde gösterilirken, iki ülke arasında terör örgütü İsrail’e de yer verilmiş. Siyonist gazetecilerin sevinçle karşıladığı bu görüntüler, İsrail’de “İlişkiler eskiye dönüyor. Türkiye, İsrail, ABD sevgi üçgeni yeniden başlıyor” şeklinde yorumlanıyor.

Hatırlanacağı gibi, 2 Ocak 2016 tarihli basında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşü uçakta bir açıklama yapmıştı. Gazetecilerin İsrail ile yakınlaşma konusundaki sorusuna: “İsrail’e muhtacız” yanıtını vermişti! Peki, acaba biz Siyonist, Müslüman katili İsrail’e niye muhtacız? Bunun açıklamasını kim nasıl yapabilir?

Tamam, biz din, ırk… ayırımı yapmadan imkanlarımız nispetinde kim olursa olsun muhtaç olanlara yardım edelim. Ama bu farklı bir olay! Amerika dediğin dünyayı sömürüyor. İsrail dediğin kuruduğundan bu yana 72 yıldır Müslümanların ilk kıblesi,  Kâbe ve Mescid-i Nebevi’den sonra üçüncü mübarek mescit olan Kudüs’teki “Mescid-i Aksa”yı yıkmak, Müslümanları oradan kovmak için nice kıyımlar yaptı, hala da yapıyor. “Arz-ı Mevud” (Büyük İsrail) hedefine ulaşmak için genç, yaşlı: kadın, erkek nice Müslümanları katletti, ediyor.

Biz ise “İsrail’e muhtacız” diyerek stratejik ortaklık, işbirliği… yapmaya adeta kendimizi mecbur ediyoruz. Bu ne aymazlık, bu ne gâvur âşıklığı, Allah aşkına!

Rabbimiz Kur’an’da bizi, “Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak Allah’ın yoludur. Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan, andolsun ki, Allah’tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır” diyerek uyarmıyor mu?

Tabii ki bu, “hiç ilişki kurmayın” anlamına gelmez. Zira Müntehine Suresi 8. Ayette de; “Allah, sizinle din uğrunda savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayanlara iyilik yapmanızı ve onlara âdil davranmanızı yasaklamaz. Çünkü Allah, adaletli olanları sever.

 9. Ayette ise; ” Allah, yalnız sizinle din uğrunda savaşanları, sizi yurtlarınızdan çıkaranları ve çıkarılmanız için onlara yardım edenleri dost edinmenizi yasaklar. Kim onlarla dost olursa işte zalimler onlardır” diyor. Bugün İsrail’i de ABD’si de Müslümanlara zulmetmiyor mu?

Bu ayetler, İktidarın Yahudi ve Hıristiyanlar hakkındaki yanlış politikalarını açıkça ortaya koyuyor.                 Bunlar, bu ayetleri hiç mi okumadı!

Dostça kalın…

DİĞER YAZARLAR
Recep ÇINAR
Ayasofya!
TURAN ŞALLI
SOSYAL VE KÜLTÜREL YAŞAMIMIZDA ROMANLAR
NURAN İKİZ
Turizm ve sahte gıdalar
Levent Büdüş
 MİRASTA ÜÇÜNCÜ KİŞİLER
Ahmet Acaroğlu
 İYİ  ŞEYLER  YAPMALI
Numan Özgür METİN
MİS KOKULU LAVANTA TARLASINDA FOTOĞRAF ETKİNLİĞİ
CELİL ÖZCAN
AMASYA GENELGESİNİN 101. YILI KUTLU OLSUN
ERCAN KERMAN
KOCA BOZGUN-DOKSANÜÇ HARBİ
Şükrü Akıllı
BU ANLAYIŞLA ÇEVREYE BEDEL ÖDEYECEĞİZ!
Ertan Çekiç
MUTLU ETMEK
İHSAN KÖSE
AZİZ OLMAK
M. ENİS ŞENSEVER
Mavi rengin ustasını yitirdik (3)
Tülay Çağlarer
ATATÜRK ve ÇOCUK
Teoman ÖZÇUHACI
Pandemi büyük, geç olmadan ciddiye alalım
Psikolog. Buse BAŞKÖYLÜ
KORONAVİRÜS SALGINI SÜRECİNDE KAYGIMIZI YÖNETMEK
Selçuk Duranlar
YÖNETİM VE YÖNETİCİ
Derya Kurbay
Bunun sonu ne olacak?
Hüseyin Erkin
EDİRNEDE SİYASİ PARTİLER DEMOKRASİSİ…
Zafer Dereli
Rapor sonundaişe başlamadan yıllık izin kullanabilir miyim?
Burhan Aytekin
19 Mayıs 2015 1938 yılında Coşkuyla Kutladığımız 19 Mayıs Gençlik Bayramı
MUSTAFA ÇETİN
Alevilik ve toplumsal birlik
EKREM KANTUR
Devlet ihtiyaç sahiplerine destek oluyor!
Yener Yaveroğlu
Allah’ın otu ıspanak neden beş lira?
ÜLKÜ VARLIK
TÜYAP DİYARBAKIR KİTAP FUARI (25/30 EYLÜL 2018) VE CAHIT SITKI TARANCI
Yaver Tetik
Sıcak Sulu Kalorifer Kazanı Yakma Talimatı:(4)
NEDİM ZOBAR
BÜYÜK ve KUTLU ZAFER