Ahmet Acaroğlu
Vakit gaza vaktidir
Yayın Tarihi: 11 Ekim 2019, Cuma
Diğer Yazıları

Çarşamba günü itibarıyla şanlı ordumuz hainlere meydanı dar etmek üzere Suriye topraklarına girmiş bulunmaktadır.Bugüne kadar yapılan tartışmalara nokta koymak zorundayız.İktidar yüce meclisten onayı almış,bir parti hariç büyük Türk milleti dualarıyla şanlı orduyu yeni bir zafer için yola çıkarmıştır.Allah yardımcıları olsun diyorum.Nasrun minellahi ve fethan mübina.

Türkler tarihin hiçbir döneminde kuru bir cihangirlik peşinde olmamıştır.Biz sadece bize kem gözle bakanın gözünü oymuş,bize el kaldıranın elini kırmış,sırtımıza hançer vurmaya  çalışanın şah damarını kesmişizdir.Tarihimiz bunun en güzel örnekleriyle doludur.Sınırlarımızı büyütürken biz işgalci değil miydik? Hayır değildik.Biz zalim kralların inlettiği halkların kurtarıcısı gibi karşılandık.Gittiğimiz yere adalet,merhamet,hoşgörü götürdük.Kaç haçlı seferi yapıldı üstümüze unutmayın.Ne yapacaktık yani?Pılıyı pırtıyı toplayıp sığınacağımız ülke mi arayacaktık?Büyümekten korkanların kaderi küçülmek bile değil,yok olmaktır.Tarihimizde yenilgilerimiz de vardır.Ama düşmandan korkup kaçmak Türk’ün genetiğinde yoktur.

Şimdi kalkıp da; hocam ne alakası var,karşımızda bir ülkenin ordusu yok ki,biz orada işgalci durumunda değil miyiz,eskiden olduğu gibi mehter marşları çalarak zafer kazanılır mı ,dünya bize müsaade eder mi? türünden abuk sorular sorup birbirimizi üzmeyelim.Açık ve net;orada bir kürt devletinin kuruluşuna rıza gösterirseniz, yarın haritamızın değişeceğine de razı olursunuz. Binlerce kilometre öteden gelip şer senaryolarını sahneleyen ABD’ye,Rusya’ya,Avrupa’nın sicili bozuk bir sürü ülkesine ,merhamet fukarası,vicdan katili,barışın,huzurun ve dahi insanlığın düşmanı İsrail’e ses çıkarmayanlar Türk devletine bu soruyu soramaz. Bu harekatın amacı huzur,hedefi terördür.

Tarihteki kadar kolay değil işimiz ben de biliyorum.Birleşmiş Milletler Suriye gündemiyle toplanacaktır acilen hiç şüpheniz olmasın. Bize durun diyecekler,kınayacaklar,meseleyi diplomasiyle çözün diyecekler.Yüzüne tükürün samimiyetsizlerin.Irak’ı böyle diye diye böldüler,Libya’yı böyle diye diye paramparça yaptılar.DAEŞ diye canavar yaratıp onunla mücadele ediyormuş gibi yapıp bugün  Suriye’yi ,yarın İran ve Türkiye’yi lime lime yapmanın,İsrail’i büyütmenin peşindeler. Yahu Trump daha dün itiraf etti Obama’nın PKK ile anlaştığını. Bütün uyarılarımıza rağmen YPG/PKK’ya binlerce tır dolusu silahı Trump vermedi mi? Irakta’ki,Suriye’deki Türkmenler ABD destekli peşmergeler tarafından yerinden yurtlarından edildi.Türkmen kardeşlerinin başına gelenden haberin var mı?Tapu sicilleri yakılırken,mezar taşları bile kırılıp yok edilirken,Necdet Koçak’lar idam edilirken neredeydi bu batılı ülkeler?

Elbette oraya fetih niyetiyle gitmedik,kalıcı da olmayacağız.Ama oralarda bizi bekleyenler var.Yemin ediyorum bütün çilelere rağmen bizden ümidini kesmeyenler,bir gün mutlaka gelir bizi bu cehennemden kurtarır diye bekleyenler var.İşte şanlı ordu,o yiğit asker onlar için orada.Ah ulan yüzsüz batı,ah ulan utanmaz münafıklar,yine kaç Mehmed’in ailesini yetim bırakacaksınız,ona yanarım.Ama artık ok yaydan çıkmıştır.Gazan mübarek olsun can Mehmedim.

“Şu kopan fırtına Türk ordusudur Ya Rabbi./Senin uğrunda ölen ordu budur Ya Rabbi

Ta ki ezanlarla yükselsin müeyyed namın/ Galip et çünkü bu son ordusudur İslamın.”

DİĞER YAZARLAR
TURAN ŞALLI
 Ayşe teyzenin EURO'ları
ERCAN KERMAN
MASALLAR
Numan Özgür METİN
EDOSK TRAK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
Zafer Dereli
SAĞLIK ÇALIŞANLARI, TOPLU TAŞIMA VE TESİSLERDEN ÜCRETSİZ YARARLANACAKLAR
Şükrü Akıllı
  SAĞLIK OLSUN DEMEK MÜMKÜN DEĞİL
CELİL ÖZCAN
TÜRKÇEMİZE ATATÜRK’ÜN DİRENCİYLE SAHİP ÇIKACAĞIZ!
M. ENİS ŞENSEVER
Atatürk'ü ağzına almayan 10 Aralıkçı
NURAN İKİZ
Eylül esintileri
Ahmet Acaroğlu
 MEDYANIN  SORUMLULUĞU 
Recep ÇINAR
Ahlâkın temeli ailede atılır 
Levent Büdüş
BEBEK’TE DİANA TAPINAĞI
MUSTAFA ÇETİN
Alevilik ve toplumsal birlik
Hüseyin Erkin
Nehirlerimizden anlaşmalar çerçevesinde faydalanmalı
Ertan Çekiç
HAYAL GÜCÜ
İHSAN KÖSE
AZİZ OLMAK
Tülay Çağlarer
ATATÜRK ve ÇOCUK
Teoman ÖZÇUHACI
Pandemi büyük, geç olmadan ciddiye alalım
Psikolog. Buse BAŞKÖYLÜ
KORONAVİRÜS SALGINI SÜRECİNDE KAYGIMIZI YÖNETMEK
Selçuk Duranlar
YÖNETMEK AMA NASIL?
Derya Kurbay
Bunun sonu ne olacak?
Burhan Aytekin
19 Mayıs 2015 1938 yılında Coşkuyla Kutladığımız 19 Mayıs Gençlik Bayramı
EKREM KANTUR
Devlet ihtiyaç sahiplerine destek oluyor!
Yener Yaveroğlu
Allah’ın otu ıspanak neden beş lira?
ÜLKÜ VARLIK
TÜYAP DİYARBAKIR KİTAP FUARI (25/30 EYLÜL 2018) VE CAHIT SITKI TARANCI
Yaver Tetik
Sıcak Sulu Kalorifer Kazanı Yakma Talimatı:(4)
NEDİM ZOBAR
BÜYÜK ve KUTLU ZAFER