Zafer Dereli /
“EĞİTİM DURUMUNA UYGUN EK GÖSTERGE” VERİLMELİDİR..!
19 Ekim 2018 Cuma, 07:00

24 Haziran Seçimlerinden önce ortaya atılan ve sadece belirli meslek guruplarını kapsayacağı ifade edilen 3600 Ek Gösterge için sendikamızca yeni bir bakış getirilmiş Cumhurbaşkanlığına “Eğitim Durumları İtibarıyla Ek Gösterge Oranlarının Belirlenmesi” hakkındaki sendikamızın çalışması sunulmuştu.

Ancak; söz konusu “3600 Ek Gösterge” kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisine yine anıldığı gibi sadece belirli meslek guruplarından olan “Öğretmen”, “Din Görevlileri”, “Hemşireler” ve “Polisler” ile “Yöneticiler” kapsamında olduğu ve meclis genel kurulunda görüşülerek yasama faaliyeti içinde Kanunlaşacağı görülmektedir.

Desti kırılmadan önce önlem almak ve bu konuda kamuoyu oluşturmak için meclis yasama faaliyetlerine TÜM SAĞLIK-SEN katılacaktır.

Bu itibarla; Tüm Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde bulunan 600 Milletvekiline sendikamızın önerisi olan;

KANUN TEKLİFİ:

“657 Devlet Memurları Kanunu tabi olarak görev yapan kamu çalışanlarının tümüne ek gösterge verilir ve ek gösterge oranları ise; İlköğretim ve Ortaokul Mezunlarına 2000,Lise ve Dengi Okul Mezunlarına 2200, Ön Lisans Mezunlarına 3000 ve Lisans Mezunlarına 3600 Ek Gösterge verilir.” Şeklindedir.

Tüm Sağlık-Sen (Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) olarak kamu çalışanlarının Ek Gösterge oranlarının eğitim durumuna göre değerlendirilip, kanunlaştığı takdirde bu konuyla ilgili artık herhangi bir sorun olmayacağı mütalaa edilmektedir.

Sorunun çözümünden yana olan sendikaların da bu konu üzerinde şahsi menfaatlerini bir kenara bırakarak kamu çalışanlarının lehine çalışma yapmaları zorunludur.

TÜM SAĞLIK-SEN GENEL MERKEZİ

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55