M. ENİS ŞENSEVER
Gerçekler (5)
Yayın Tarihi: 10 Ağustos 2018, Cuma
Diğer Yazıları

       Şimdi Edirne F tipi Cezaevi’nde. 30 ayrı suçtan yargılanıyor. Casusluk, şantaj, soygun(banka hesaplarına el koyma), evrakta sahtecilik başta geliyor. 1986’da göz altına alındığında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Paranoya teşhisi koyuyor. Kendini Mehdi gördüğü için. Acaba rol mü yapıyor? Evet, geliyoruz. Yanında uzun yıllar kalan Ceylan ÖZGÜL ve Ümit KURUCU’nun çarpıcı açıklamaları ile örgütü ifşa ettiler.  Kedicikler diye bilinen kadın elemanları, F–Tipi(FETÖ) polislerle ve üst düzey FETÖ yöneticileri ile irtibat içindeydiler. FETÖ’nün  bölge imamları benzeri yapılanma, kediciklerde Bacılar Gurubu sorumluları gibi örgütlendiler.

     Jinekolok Dr. Oktar BABUNA. Sağ kolu.(Resim-17)  1999’da Kan kanseri olduğu ve tedavi için ilik nakli gerektiği için duyurulan gazete ilanları ve kampanyaları ile tanındı. 160 bin kişiden kan örneği alındı, 120 bini kayboldu? CİA’ya DNA araştırmaları için gönderildiği iddiaları yayıldı. Bu örgütün Türkiye aleyhine nasıl calıştığının karamizahı bunlar. Dört çocuğu ile birlikte A.OKTAR’ın müridi olan annesi Semin BABUNA, ‘’Bunları FETÖ yargısı koruyor,, diyor. İyi de sormak lazım ne işiniz vardı orada. Kandilli’de evinde  ve müritlerinin evlerinde 25 tüfek, 70 tabanca ve 20 bin mermi ele geçiriliyor. Dini cemaat görüntüsü böyle yapılıyor işte.

      Bu gün CHP vekili olan eski Fazilet Partili Mehmet BEKAROĞLU, A.OKTAR’ı savunuyor. CHP’nin bu günkü kodlarını yukarıda yazdık. Eski İçişleri Bakanı Saadettin TANTAN ‘’PKK’lılardan daha tehlikelidir,, demesine karşın OKTAR serbest kalınca, TANTAN’a ‘’Sayın Bakan, serbest bırakılan kişileriden özür dileyecek misiniz?,, demiştir.  İşte CHP içindeki FETÖ yandaşları bunlar. ATATÜRK’e ‘Beton Mustafa’ diyen M. BEKAROĞLU. FETÖ hep A.OKTAR’ı korumuştur. A9 TV de (Eylül–2015) bir programda şöyle diyor ‘’Fetullah Hoca beni çok sever, cemaatımızın(örgütünü) faaliyetlerini İslâm âlemindeki en mükemmel faaliyet olarak görüyor,, Bu da sırrıymış.

      Üzerine gidenler soruşturmalara uğramıştır. Adil Serdar SAÇAN Organize Suçlar Müdürüydü, 15 sene önce FETÖ’ye ve A.Oktar örgütüne operasyonlar düzenlemişti. İstanbul Milletvekili Emin ŞİRİN ile Ergenekon’dan yargılandı. A.Oktar ve Alaattin ÇAKICI tarafından saldırılara uğradı. Saadettin TANTAN, 1999’da Adnan Hoca gurubuna yönelik operasyonlar yaptığında siyasilerden baskılarla karşılaştı. Sadece Fazilet Partililer değil diğer siyasilerden de baskılar gördü.

     13 Kasım Türk TİME’e bir röportaj veriyor Oktar. Bakın ne kadar tehlikeli bir ajan. Bütün tertiplerde parmağı var. 30 ayrı suça ERGENEKON kumpası kurmak suçu da eklenmelidir. Diyor ki FETÖ kumpası için ’’Yüzlerce anne derin hislerle, derin saygıyla bağlı(zorla ele geçirip ikna ettikleri için söylüyor) Beni her yönden destekliyorlar? Ama, 3 veya 5 aile şiddetle karşı çıkıyor. Bu ailelere baktığımızda bir zamanlar ERGENEKON’dan göz altına alınan Milletvekili Emin ŞİRİN, Organize Suçlar eski Müdürü Adil Serdar SAÇAN gibi ERGENEKON mensubu(Dikkat edin sahte haham Tuncay GÜNEY gibi konuşuyor) kişilerle bağlantı içindeler.  Acaba diyorum, Ergenekon örgütü bu aileleri bir şekilde etkiliyor mu. Ergenekon şimdinin işi değil, ben 10 sene önce kitabımda Ergenekon’u anlattım,, Demek sahte kurgunun kitabını yazmış. 2007’de GÜLEN, Cumhuriyet mitingleri için (dipten gelen dalga denmişti) bunu önünü almak lazım demişti. CİA dedirtti. Arkasından Ergenekon kumpasları geldi. Adnan Hoca da içindeymiş. Sahte Haham Tuncay GÜNEY, KANADA’dan, Ergenekon bir süreçti bitti, demişti. Bu BOP projeleri kapsamında TSK’yı paralize etmek için uydurulmuştu. Ergenekon tertibinde A.OKTAR ve Kedicikleri de var.

       Sorgusunda ‘’Operasyon İngiliz derin devletinin komplosu,, ifadesini kullanmış. Hedef saptırıyor, çarpıtıyor. Fettullah GÜLEN tesettürlülere kızıyordu, böyle giyinince kendinizi ele veriyorsunuz, tanınmamak için dekolte giyinin, modaya uyun, diyordu. Hatta Müslüman olup Yusuf İSLAM adını alan İngiliz şarkı sözü yazarı ve müzisyen Cat STEVENS’a da kızarak sakal ve takke takıp entari giyme, çık müziğini yap, kot pantolonunu giy, diyordu. Kamufle olmak, gizlenmek örgütün işi çünkü. Rol yapmak, saklanmak bir yöntem.

      A.OKTAR’ın Fetullah GÜLEN’e olan sevgisi,  BARZANİ’ye olan korumacı tavrı ve İSRAİL’e olan yakın ilişkisi bu operasyonun şifrelerini veriyor. 15 Temmuz, NATO–CİA/FETÖ dolayısıyla Ergenekon kumpaslarını bu yapı tezgahlamıştır.  FET–PKK–OKTAR paralel ele alınmalıdır. ESAD’a karşı da İSRAİL ile ittifak içindeydi. Bunlar Küresel Emperyalizmin uzantılarıdır.

     Yazımızın sonunda F. GÜLEN ve Adnan OKTAR paralelliğine bir bakalım.

1-)  MÜSTEAR(mahya) isimle kitaplar yazdırma.

GÜLEN–Abdul Fettah ŞAHİN, Saffet SENİH, Şemsettin NUR takma adlarla yazıyordu.

OKTAR–Harun YAHYA takma adıyla, Yahudilik, Masonluk, Yaradılış vb kitablar yayınlıyordu.

2 -)  Dinler arası diyalog.

GÜLEN–200 yıllarında VATİKAN’la yapılan görüşmelerinde, sempozyumlarda dinler arası diyalogu savunuyordu(Güney Doğu’da, MARDİN’i anımsayın)

OKTAR–Museviler bizim kardeşimizdir, Hıristiyanlar canımız, ciğerimiz, kardeşlerimizdir.(Hepsi Amerikan projeleridir)

3 -) Müridler, Mehdi diye konuşurdu.

GÜLEN–Dünya zulümle dolduğunda Mesih gelir, demişti. Örgütünün içinde beklenen Salih Zat’tı.

OKTAR–Mehdi özellikleri bana çok benzediği için böyle çıkarımda bulunuyorlar diyor?

4 -)  Yahudilere bakışları değişti.

GÜLEN–Kuran ayetlerini yanlış anlamışım(?) Yahudilere karşı bakışım değişti, diyecekti.

 OKTAR–Biz Mehdi talebesiyiz, Mehdiyet yani Tevrat’ta bildirilen MOŞİYAH’ın hadislerde bildirilen Mehdinin talebesiyiz.

5 -) İsrail ile yakın ilişkiler kuruldu.

GÜLEN– İsrail’in Mavi MARMARA baskınını değerlendirirken, İsrail’in onayı olmadan hareket etmek otoriteye baş kaldırı demektir, demiş.(Amerika’ya baş kaldırılmaz, bunu her zaman söylüyor)

OKTAR–Kedim dediği cariyesi Aylin KOCAMAN,  İsrail haber sitesi JERUSELAM ONLİNE sitesine röportaj veriyor. Oktar üyelerini de Tel AVİV ‘e yolluyor.

6 -) HEP AMERİKA’YI DESDEKLEDİLER.

GÜLEN–1999’da Amerikaya kaçtı. Pensilvanya’da yaşıyor.

 OKTAR–2011’de ABD Hava Kuvvetleri pilotlarının eğitildiği LACLAND’a temsilciler yollayıp, DARWİNİZM’i anlatan sunumlar yaptırmıştır. Kendisine madalya verilmiştir.

THE END ( Son)

DİĞER YAZARLAR
Numan Özgür METİN
Edirne Lavanta Tarla Günleri
ERTAN ÇEKİÇ
Öğrenmeyi etkileyen faktörler
ERCAN KERMAN
Kuru sabunlar-kurusa bunlar
Recep Çınar
Üç Öküzün Hikâyesi!
Psikolog. Buse Başköylü
Panik Bozukluk
Teoman Özçuhacı
Bayramdaki Avrupa gezisinden notlar
NURAN İKİZ
Basında dil
Tülay Çağlarer
Ramazan ayının geleneği: Mahya
Zafer Dereli
Doğum sonrası iznimi ve yarı çalışma izni kullandım, aylıksız iznim etkilenir mi?
CELİL ÖZCAN
“Yeni askerlik yasa tasarısı” derhal geri çekilmelidir…
Ahmet Acaroğlu
Sayın valim çare sizsiniz
EKREM KANTUR
Devlet ihtiyaç sahiplerine destek oluyor!
M. ENİS ŞENSEVER
Resim Sanatında Cloisonnisme
Yener Yaveroğlu
Allah’ın otu ıspanak neden beş lira?
Burhan Aytekin
Nevruz
ÜLKÜ VARLIK
TÜYAP DİYARBAKIR KİTAP FUARI (25/30 EYLÜL 2018) VE CAHIT SITKI TARANCI
Yaver Tetik
Sıcak Sulu Kalorifer Kazanı Yakma Talimatı:(4)
Şükrü Akıllı
Ülkemi yoran bir seçim daha
NEDİM ZOBAR
BÜYÜK ve KUTLU ZAFER
MUSTAFA ÇETİN
ALEVİLİK VE TOPLUMSAL BİRLİK
Selçuk Duranlar
Karbon ayak izi (2)