MUSTAFA ERSOY /
CHP NEDEN KAYBEDİYOR?
02 Temmuz 2018 Pazartesi, 07:00

İçinde düşman barındırıyor da ondan!

Temeli Jön Türklere, dayanan, (Mithat Paşalara, Ziya Paşalara, Namık Kemallere) Terakki Perver Cemiyeti olarak gelişen. Kurtuluş Savaşı’ndan önce, Kuva-yı Milliye’ye olan. Savaştan sonra, adı Mustafa Kemal tarafından, Halk Fıkrası yapılan, Cumhuriyet kurulduktan sonra, adının başına kurduğu cumhuriyet sözcüğünü alan, CUMHURİYET HALK FIKRASI’na dönüşen, 1935 yılında, yapılan kurultayında, gelişimini tamamlayarak, kemale eren. Adı; CUMHURİYET HALK PARTİSİ olan CHP.

Kurucusu, M Kemal Atatürk’ün, ideolojik düşüncesi Altı 0k, ile (cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik, devrimcilik ) sembolleşti.

İşte, Türkiye Cumhuriyeti Devleti(TCD)’ni kuran, CHP’nin, can alıcı noktası, bu altı ok, 11 Kasım 1938’den bu yana saldırı altında. Atatürk’ün sağlığında baş kaldıramayan, nefes alamayan İç ve Dış düşmanları, ölümünden sonra saldırıya geçti. Düşmanları, daha çok, içinden çıktı. Kale içten fet edildi.

Düşüncemin doğruluğunu da CHP’nin son iki başkanının yaptığı ölümcül hatalarından söz edeceğim.
-Deniz Baykal: (Mealen) “Altı ok 19 yy ideolojisi, zaman değiştiği gibi ideolojiler de değişir. O şimdi babaannemin resmi, hatıra olsun diye, duvarda asılı duruyor.”
- Kemal KILIÇDAROĞLU: (Mealen) “1930’ların, Atatürk’ün CHP’si değiliz. Dünyada en hızlı değişen parti, CHP’dir. Altı Oku, yeniden yorumlayacağız.”

Yukardaki ölümcül cümlelerden, onlarca değil yüzlerce, örnek yazabilirim.

-Atatürk’ün CHP’sinden olan, gerçek CHP’lilere sesleniyorum. Çektiğiniz bonzaiden ayılıp, içinizden, bu düşmanları, delegesinden-genelbaşkanına kadar, süpürmez iseniz;
- Altı ok’a Tanrıdan gelen kutsal vahiy gibi sarılmaz iseniz; - -Nabza göre şerbet verip, oy kazanma sevdasından kurtulmaz iseniz;
-Tarihin, partiler mezarlığına, CHP’yi gömersiniz!... 

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55