M. ENİS ŞENSEVER /
   KONSOLİDE TÜRK SOLU ve PARTİLERİ (3)
05 Aralık 2017 Salı, 07:01

Konsolide olmayı bırakın. Atatürk Türkiye’nindir

 

        2003 yılında TBMM nin IRAK işgali için ABD nin dayattığı tezkereyi, iktidarın da içinden desteği ve muhalefetiyle reddettiği günkü hissettiklerimi bu 10 Kasım’da da hissettim.  AKP seçmeninin bu tavrını beğenmeyen, Atatürk asıl bizim diye savunan CHP ve Kemalcile’in partinin tepesinden inen düşmanca çığları altında ezilip kalan taban seçmenleri bir başka iki yüzlülükle Atatürk başka, parti başka yalanına sarılıyor diyor sayın Birgül Ayman GÜLER.

Ağzınıza sağlık, bu tespitleri sağır sultan duydu.

        “Vatan eğer büyük tehdit altındaysa, zor dönemde ortak aklımız ATAtürk’tür. AKP’nin Atatürk’e olan ilgisine olumlu bakmalıyız” diyen % 0,20’lik bir partinin lideri Dr. Doğu PERİNÇEK, onu, bunu, şunu işaret etmiyor, ERDOĞAN’ı da göstermiyor, doğru söylüyor. NATO’ya ve AB’ye hayır demeyen, yeni mandacılığı çoktan kabullenmiş olduklarını söylüyor. Kemalcilerin Atatürk’ü bayrak yapıp CHP’yi konsolide ettiği açıkça görülüyor.

         Türk dış politikasını iyi bilen deneyimli diplomat, emekli büyükelçi Onur ÖYMEN, PKK’nın IRAK topraklarından temizlenmesi gerektiğini söylüyor. Türkiye derhal Bağdat ve Şam ile işbirliği yapmalıdır. Esad’a ESED denilen süreç bitiyor. Artık ESED takıntısı bitiyor ve Şam ile açıktan olmasa da görüşülüyor. O. ÖYMEN devam ediyor. “1990’da PKK’nın kaçırdığı 11 bin vatandaşımızı ARTUŞ kampına yerleştirdiler. BM’nin sözde insani yardım gerekçesiyle bu terörist kampına yardım etmesi Türkiye’nin büyük tepkisini çekmiştir.” Daha sonra, MAHMUR’un açıldığını ve buranın PKK’nın silahlı militan yetiştirdiğini belirtip  “Türkiye’nin öncelikle bu kampları masaya yatırmalıdır.” diyor. R.T.ERDOĞAN ne dedi, “Kuzey IRAK’ta hiçbir PKK kampı bırakmayacağız.”  İşte Kemalci CHP’nin karın ağrısı da burada.2017 yılının 10 Kasım’ın da iktidar partisi Atatürk’ün ülkesinde yakışanı yaptı, büyük yasta yerini aldı. Birgül Ayman GÜLER’in hisleri böyle. İnşallah böyle kalır, ancak CHP kanadında bu tavır 2019 yatırımı olarak değerlendiriliyor. Eğer ortak idolünüzde bir araya gelemezseniz, emperyalist batının bölme planları hiç bitmez.

      

       NATO kafa, NATO mermer

          ABD başkanı TRUMP, “YPG’ye artık silah vermeyeceğiz.” dedi!.  “DEDİ.” İtirafın en büyüğü, tarihe not düşün. Derin Amerika’nın paralel iki yapısı var. Biri Pentagon,  Amerikan Devleti. Cumhuriyetçiler. Diğeri küresel sermayenin egemen gücü. Demokratlar. Trump sermayenin adamı olarak gelmedi. Sokaklara insanları döken de büyük sermaye idi.  Bunu devlet aklıyla söylüyor. Ancak sermayenin tilkileri onu MORON olarak tanımlıyor. Bu YPG açıklaması, sermayeyi rahatsız etti. Savaştan nemalanan silah tüccarları rahatsız. Ancak Amerika bir bütündür ve emperyalist yüzünün deşifre olmasıdır.

        Neden söyledi? SOÇİ’de Batı Asya – Orta Doğu barışı için RUSYA’nın öncülüğünde TÜRKİYE ve İRAN masaya oturdu ( Resim – 9) . Aslında SURİYE ve IRAK’ın desteği ile 5.ülke anlaşmaya adım attı. Bu enerji savaşlarında Amerika’yı bitirecek bir adım. Bu itiraf böyle geldi. İnanalım mı, güvenelim mi?

( Resim – 10) Pentagon’dan açıklama, “YPG’ye silah vermeye devam edeceğiz.”

Neden?

 Amerika emperyalist işgali bırakırsa yok olur. MISIR Sina’da Cuma namazında 250’nin üzerinde ölüme yol açan IŞİD saldırısı Amerika’nın SOÇİ rahatsızlığının açık kanıtıdır. Hala bizde PKK ve IŞİD’i ayrı görenler var. Amerika’nın operasyonlarda kullandığı bu mobil örgütü IŞİD’i  FLİPİNLER’de görüyoruz. Bu soruyu kendinize soracaksınız. YPG’ye verilen silahlar anında PKK’nın eline geçiyor.

Hani PKK’yı terörist kapsamına almışlardı?

         Sayısal olarak verilen silahlar.

  200. Bin  AK – 47 Piyade Tüfeği.

    23. Bin  AT.A  Roketatar

    20. Bin  RPG.7   Roketatar.

    10. Bin  DSHK    Ağır makineli özel tüfek

    50. Bin  PK         Ağır makineli  tüfek

      2. Bin  60 mm lik Top

  250. Gece görüş Dürbünü

1500. Sniper – Suikast Tüfeği

    20. Bin  Kızıl ötesi  Lazer aydınlatıcı

  400.  Uçak savar

Sayısı bilinmeyen Füzeler.

         Yani PKK ve YPG’ye bir savaş uçağı vermediği kalmış. Şu listeye bakar mısınız? EGE Ordusunda bu kadar mühimmat yoktur. Resmen Amerika bir NATO ülkesi ne saldırtmak üzere benim kara gücüm dediği PKK ve PYD’yi ordu gücünde hem eğitmiş, hem de silahladırmıştır. 2000 kişilik personelle,  ABD tam teşkilatlı bu ekibi Suriye ve Irak sınırımızda PKK ve PYD’yi bize karşı yönlendirmektedir. Biz vatan savaşında Amerika ile savaşıyoruz dedikçe Kürtçü sol çıldırmaktadır. Buna CHP’de dahildir. İşte bu silahların, sol adına PKK sevicilere ne anlam ifade ettiğini bir kez daha hatırlatalım. Ama Konsolide sol’un pek anlamak isteyeceğini hiç sanmıyoruz.

     Nato kafa, Nato mermer deyimini 50 yaş üstü hatırlar. Aslında Na kafa Nato mermer şeklindeydi. Ben 1960’larda ilk ve ortaokulu okurken sık duyduğum sözlerdi. Bunun anlamı kafası çalışmaz, anlat dur anlamındadır. 1952’den beri TSK’da paralel yapı vardı. Görünen Atatürk’ün ordusu, milli ordumuz. İkincisi NATO’cu paralel yapı . 65 yıldır Amerika’nın eğittiği NATO’cu Türk subayları. 15 Temmuzlara böyle gelindi. Darbe girişiminin ardında bu NATO’cu subayları görüyoruz. Türk – NATO subayları Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütünün üyesi oldular ( NATO) Darbe girişimi sonrası bu subayların bir kısmı geri gelmediler.

      Şu anda tespit edilen sayılar.

25 Subay ABD’de, 31 Subay Almanya’da, 4 Subay Norveç’de, 71 subay Belçika’da, 13 subay Hollanda’da, 21 subay İtalya’da.

     NATO subayı sıfatıyla Pentagon’a çalışıyorlar. Ergün DİLER’in Ahtapot (23.11.2017)yazısını okumanızı dilerim.  Norveç’deki  NATO tatbikatında ATATÜRK ve ERDOĞAN’ın düşman olarak ilan edilmesine çok mu  şaşırdınız?..

Skandalı ortaya çıkaran görevli Deniz Pilot Binbaşı Ebru Nilhan BOZKURT( Resim – 11), FETÖ ‘’Askeri casusluk,, kumpasıyla 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı ve daha sonra beraat etmişti. Yargılanırken hakimlere ‘’Türk milletine zarar veriyorsunuz ,, diye haykırmıştı. Cumhurbaşkanı baş danışmanı Yaşar TOPÇU ‘’Bütün darbelerin ve bağımlılığın arkasında NATO vardır. NATO üyeliğimizi gözden geçirmemizin zamanı gelmiştir,, demişti. 15 Temmuzu hatırlatarak bu kumpasların yanıtsız kalmaması gerektiğini de söylemiştir.  S 400 Rus füzelerini bile NATO üyeliğimiz konusunda sorgulama nedeni sayıyorsa Amerika, biz neden NATO’yu sorgulamayalım.  Ebedi dost, ebedi düşman yoktur. Ülkelerin ali menfaatleri vardır. Amerika 1994-96’larda gündeme gelen 2002-4’lerde teslimatı da görüşülen Türkiye’nin satın alacağı F 35 savaş uçaklarını da engellemektedir. Parasını versek de vermemeyi, yani S 400’lere karşılık şantaj malzemesi yapmaktadır. Yapacak, R.ZARRAB üzerinden de Türkiye’ye geri adım attırmaya zorlayacak. ZARRAB olayı Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının tam tersi, milli meselemiz.

       CHP ve İYİ Parti NATO’dan yana olduklarını deklare ettiler zaten. Post Modern Mandacılık oldukça bu CHP’den çok çekeceğiz. Amerikancı, Dersimci, Alevici CHP’den. Binbaşı E.N. BOZKURT’u casusluk davasında yargılayan hakimler Birol BİLEN, Metin ÖZÇELİK ve Mehmet EKİNCİ tutuklu, savcılar Celal KARA ve Fikret SEÇEN de FETÖ firarisi. Bir de son söz, ABD Genel Kurmay Başkanı Joseph DUNFORD, son 10–15 yılda Rusya ve ÇİN karşısında psikolojik üstünlüğü kaybettiklerini söylüyor. Artık ölü toprağını atalım, konsolide olmaktan kurtulalım.

       Sevgilerimle.

 

 

Yüksek Ressam – Mehmet Enis ŞENSEVER

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55
xx