MUSTAFA ERSOY /
BİLMEDİĞİNİ BİLMEYENLER
05 Aralık 2017 Salı, 07:00

“Bilmediğini bilen, çocuktur, ona öğretin. -Bildiğini bilmeyen uykudadır, Onu uyandırın. -Bilmediğini bilmeyen aptaldır, Ondan sakının. -Bildiğini bilen liderdir, Onu izleyin.”

 Konfüçyüs’ün bu güzel sözü, bana Y-CHP’lilerin durumunu çağrıştırıyor. AKP’nin, bir proje partisi olduğunu söylerler. Fakat Y-CHP’nin de ABD tarafından dizayn edildiğini anlamazlar.

Y-CHP’yi, trene benzetiyorum. Treni çeken lokomotifi yönlendirenler, liderleri dahil hepsi, çakma CHP’li ve Atatürkçü. Lokomotifin çektiği, vagonlar, samimi, gerçek Atatürkçülerle dolu. Türkiye’nin kaderi de CHP trenindeki lokomotifi kullanan çakma CHP’lieri, aşağıya atarak, yerlerine, samimi gerçek Atatürkçüleri koyma başarısına bağlı.

Kemal Kılıçdaroğlu, mantar gibi birden ortaya çıktı. Tartışma diyelloları ile parlatıldı. Deniz Baykal’a uygulanan kumpastan sonra, alayişle genel başkan yapıldı. İlk iş olarak, partideki gerçek Atatürkçüleri, saf dışı etmek oldu. Yönetim kurulu karar organlarından tutun da delege seviyesine kadar, partiye düzen verdi. Demokratlığı ile(!) CHP yönetimine, en etnikçi, dinci, mezhepçi kişileri getirdi. Son iki yıla kadar, AKP İktidarına payandalık etti. Şimdi de körlemesine RTE ve AKP düşmanlığı….

Ben Dersimli Kemal’im diye nara, Seyit Rıza heykeli önünde nutuk attı, -1930’ların CHP’si değiliz. Dünyanın en hızlı değişimini yaşayan partiyiz, -Altıoku yeniden yorumlayacağız, -Laiklik tehlikededir, deyemem, diyor. -AB-D ile yapılan anlaşmalara sonuna kadar bağlı kalacağız, deyip, -FETÖ ve PKK yanlıları için adalet yürüyüşü düzenleyip, Altanlar, Ilıcaklar, Demirtaşlar için adalet istiyor. -Ömrü, Atatürk düşmanlığı ile geçen EKMELETTİN’ i cumhurbaşkanı adayı gösterip, tıpış-tıpış oy atmaya çağırdı, -AKP Hükümetinin, haraç-mezat sattığı, KİT’leri tekrar devletleştireceğim, demeyip, daha pahalıya, daha saydam satacağım diyor.

-Üretim ekonomisi konusunda, ucuz mazottan başka vaadi bilinmiyor, -ABD’nin, PKK ve PYD’ ye verdiği 4.000 TIR silah yardımı için, tek cümle eleştirisi duyulmadı.

Bunlar gibi yüzlerce hatalar… -Bu Ana Muhalefet Partisi’ni, -Atatürk’ün Partisi diye öğünenler, -Temeli Kuva-yı Milliye ye dayanan, -TCD’ni kuran, CHP’ye -Böyle Genel Başkan, böyle yöneticiler yakışıyor mu?

Bu serzenişime, aşırı, öfkeli, haddini aşan, eleştiriler denebilir. Ülkemiz İkinci Kurtuluş Savaşı’nı verirken, gerçek CHP’lilerin de ABD ile bağlarını koparıp, Kemalizm’in öncülüğünü, yapmalarını diliyoruz.

Ülkemiz İkinci Kurtuluş Savaşı’nı da kazanacak! CHP önder olmaz ise, bedeli çok ağır olacak. 

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55
xx