M. ENİS ŞENSEVER /
İÇİ BOŞ ADALET YÜRÜYÜŞÜ(3)
15 Temmuz 2017 Cumartesi, 07:00

Düşünüyoruz, açılım devam etseydi, cemaat ve PKK’nın üstüne gidilmeseydi, 15 Temmuz olmasaydı ADALET yürüyüşü olur muydu? MİT TIR’larından BERBEROĞLU’NA 25 sene verilir miydi?

Eyy TÜRK halkı, bunu kendinize soracaksınız.

      Fetullah GÜLEN’in tezi neydi, ‘’Hizmet hareketi,,  Ümit KOCASAKAL diyor ki, elbette doğru, CIA ya hizmet hareketi. ADALET YÜRÜYÜŞÜ BAŞINDAN BERİ GÜLEN PENSİLVANYA’DAN AN BE AN İZLEMİŞTİR.

Herkese Adalet, herkese özgürlük yürüyüşünün arka planını iyi göreceksiniz

 

Adalet yürüyüşünde MAZLUM–DER,  İnsan Hakları Derneği de orada değil mliydi? Hepsi maduru oynayan Kürtçü yapılar değil mi? Avrupa Birliği ve A. Parlamentosu bundan sonra Türkiye’de Sivil Toplum Kuruluşları’nın destekleneceğini beyan ediyorlar. STK/ STÖ’lerin fonlanmasını  şimdiden görüyoruz. Ne var bunda Halklar Uluslaşmak istiyorsa bırakın uluslaşsın diye çığırtan STÖ’leri çok göreceğiz.  Cemaat soruşturmasına uğrayanlar da bu yürüyüşteydi. ATATÜRK’çüler de soruşturuluyor, tutuklanıyor...Mutlaka yanlışlar düzeltilir. Ancak çarşaflı, takkeli,  sarıklı, sakallı, poturlu, cüppeli aile, cemaatten şikayetle yürüyüşe geliyorsa siz de bunu yediniz mi? ADALET istiyoruz? Siz Adalet yürüyüşünün çerçevesini koymazsanız buna da katlanırsınız, hatta savunmuş olursunuz – savunuyorsunuz demektir.

          Kuzey IRAK BÖLGESEL Yönetimi başkanı Mesut BARZANİ, 25. Eylül’de yapılacak bağımsızlık referandumundan geri dönüş yok diyor.  Sakız gibi Barış ve Diyalog yoluyla hayata geçirmekten bahsediyor.

Stockholm Center for Freedom – SCF’ nin raporunda yer verdiği ‘’Kontrollü darbe,, şahitleri

 

CHP Genel Sekreterinden HDP’ye ‘’Birlikte yürüyelim,, çağrısı geliyor. Kamil Okyay SINDIR, Kılıçdaroğlu’nun selamını ileterek yaptığı davet hemen karşılığını buluyor. Yürüyüşe sembolik olarak katılıyoruz, ancak SOMUT katılımımızı mitingde ortaya koyacağız, diyorlar.HDP heyeti, ayrıca Figen YÜKSEKDAĞ’ın tutuklu bulunduğu Kandıra’dan katılacaklarını açıklıyorlar. PKK liderlerinden Mustafa KARASU’dan da yürüyüşe tam destek geliyor. İşte şimdi oldu. SİZİ KUTLUYORUZ ATATÜRK’ÜN PARTİSİ.

        Ne diyor KARASU. VATAN PARTİSİ’ni de Erdoğan ve Bahçeli faşist ittifakına dahil ettiklerini söylüyorlar. Hadi onlar bunu söylüyor da, CHP de Vatan Partisi AKP ile anlaştı, demiyor mu?

 Sorun şu, çok güzel hedef çarpıtıyorlar. CHP ve HDP’nin ortak marifetlerini güzel kamufle ediyorlar. Yavuz hırsız misali. Bıçak kemiğe dayandı açıklamasıyla bir tertibin düğmesine basılmış gibi harekete geçilmesini ibretle izliyoruz. Enis BERBEROĞLU olgusu bir operasyonun adımı olarak açıkça tezgâhlandığını gösteriyor. Artık iş MİT tır’larını aşmıştır. Her şey bir projenin zemini için hazırlandığı çok açık. M.KARASU’nun açıklamasından, klasik sol jargon kullanılarak FAŞİST kelimesinin ağızlarda nasıl sol cami ya bir havuç gibi kullanıldığının bir göstergesi. Bir dolap mı dönecek, hemen faşist diye suçla, gerisi gelsin. Yeni AKİT gazetesi, STAR gazetesi yazarı Lütfü OFLAZ’ın Vatan Partisi’ne saldıran yazısına yer vererek , KARASU da Yeni Özgür Politika’daki yazısında Doğu PERİNCEK’i hedef göstererek , Türkiye’nin en faşist zihniyetli partisi Vatan Partisi’dir diyerek aynı noktada buluşmuşlar.

        Demek ki batılı emperyalistlerle kolkola olmayınca, ulusalcı ve yurtsever olunca FAŞİST oluyorsunuz. Yani KEMAL’in Türkiye’ye müdahale çağrısına kim karşıysa FAŞİST oluyor öylemi? Demek TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE. KAHROLSUN AMERİKAN EMPERYALİZMİ sloganları artık FAŞİST bir eylem olacak öylemi? TEBRİK EDİYORUZ.

İhraç edilenlerin çoğu FETÖ cü ve Etnik bölücü Kürtçülük yapan öğretmenler. 

 

       HDP eş başkanı Serpil KEMALBAY yürüyüşü başından beri desteklediklerini , yürüyüşle kendi mücadeleleri arasında paralellik olduğunu söylüyor!?...Bu ne demek oluyor KEMAL efendi, HDP/PKK/ PYD’nin amacı bir. CHP BU PARALELLİĞİ HALKA AÇIKLAMAK ZORUNDADIR….Bu çok ciddi bir iddiadır.ATATÜRK’ün PARTİSİ TÜZÜĞÜNÜ VE İLKELERİNİ HDP İLE NASIL PARALEL KILABİLİR. AÇIKLAYIN.

       Kuzey Irak Bölgesel Yönetimine yakın RUDAW TV, haberlerde arkalarında koskoca Kürdistan haritası ile yayın yapmaktadır. Türkiye+Suriye+Irak+İran’dan koparacakları toprakları Kürtçe şehir adlarıyla sunmaktadır. Hava durumunu verirken 15 ilimizi Kürtçe olarak telafuz ederek kendi toprakları gibi yayınlıyorlar.  Demek ADALET yürüyüşünü amaçlarıyla paralel görüyorlar öylemi? Bayramlaşma ziyaretinde Sırrı Süreyya ÖNDER, Serpil KEMALBAY ve KILIÇDAROĞLU’nun ağızları kulaklarında pek mutlu bir karşılamada bulunuyorlar. Şimdi soruyoruz, DERSİMLİ KILIÇDAROĞLU, ADALET YÜRÜYÜŞÜ KÜRDİSTAN’IN BAĞIMSIZLIĞI MI?...CHP TABANINI KAYBEDERSE % 25’İ HDP İLE Mİ SAĞLIYACAKSINIZ?

       Türkiye’ye müdahale edin çağrısına bir bakalım. FETÖ/CIA projesinin mimarı ve provokatörü  Michael RUBİN ,Türkiye KAOSA gitmektedir, diyor. TÜRKİYE BU UÇURUMDAN TEK PARÇA OLARAK KURTULAMAYABİLİR!...Çöküşü nasıl yönetmeliyiz diye de ABD yönetimine bir rapor sunuyor. Sen Emperyalist batıyı yardıma çağır KEMAL Efendi. Kürdistan diye bölünmüş haritaları servis ediyorlar. Türkiye bu badireden bütün çıkamaz, yani  bölünür, diyorlar. Bunu adım adım planladılar. AKP bir proje olarak getirildi. ERDOĞAN’ı tek adam yaptılar. Halefini bile oluşturmadılar. 16 Nisan’da, ERDOĞAN’ı tek adam yapıp kolay yıkmak içindi. Çöküş kaçınılmaz bunu yönetelim. Sanki kapitülasyonlarla çökmüş Osmanlı’dayız. Sanki yeni bir SEVR öngörüyorlar. CHP’nin genel müdürü bu ikinci SEVR uygulansın diye çağrı yapıyor. Helal olsun sana KILIÇDAROĞLU, milleti iyi kandırdın.  ATATÜRK’ün partisinde Mustafa Kemal’in kemikleri sızlıyor.

       Deniyor ki yürüyüşün etkisi EDİRNE’ye ulaşacak. CHP millet vekili Tuncay ÖZKAN, Selahaddin DEMİRTAŞ’ın kaldığı Edirne Cezaevini kastederek ‘’Bu yürüyüş onun çığlığının bir tezahürüdür,, diyor. CHP Millet vekili Erdal AKSÜNGER  ‘’Biz bu yürüyüşü sonlandırmayacağız, çünkü herkes için adalet diyerek başladık,, Tutuklu HDP millet vekilleri içinde yürüyeceğiz….Tabii canım neden olmasın, Maltepe’den bir de Edirne’ye yürürsünüz. Kaslarınız açılır. Bir de İstasyon meydanında PKK şovu yaparsınız. APO’lu bayraklar da açarsınız. Adalet yürüyüşünün anlam ve önemi daha iyi anlaşılır. Tuncay ÖZKAN, S.DEMİRTAŞ’ın önemli açıklamaları var demişti.  Belki de İstasyon Meydanı’nda ekranlar koyup, Video Konferans yöntemiyle açıklamaları ahaliye sunarsınız. Bakalım ahali ADALET Yürüyüşü’nün içeriğini bir öğreniversin.

       Yeri gelmişken şu anlı şanlı ADD’ye de bir dokunalım, ne dersiniz. Giderek CHP’nin arka bahçesi olmuş bu derneğin şubelerinde, bir tek CHP’Lİ OLMAYAN GİREMEZ tabelası eksik kalmış. Onu da dernekler kanuna göre yapamıyorlar. Yine bir saptama yapalım. CHP yerine KEMALCİLER  tabirini kullanalım.‘’ADALET yürüyüşüne katılım için 28.06. 2017 Çarşamba günü saat 12.00 ye kadar 05……………..7 nolu telefona isim ve mesaj olarak atmanız gerekmektedir,, Çağrı yapılıyor. AKP’nin miting servislerinden aşağı kalmıyorsunuz. Tabi genel müdür demedi mi miting için sendika ve kuruluşları bekliyorum diye. Demek ki cemaatin ve PKK’nın arka çıktığı bu yürüyüşe karşı tepkiniz ancak katılmak öylemi. Uğurlar olsun.

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55