NEDİM ZOBAR /
KARANLIK GELECEĞE
21 Kasım 2016 Pazartesi, 07:00

"Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar." demişti Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK. Çünkü biliyordu ki ülkenin geleceğini güvence altına almak; çocuklarımıza sahip çıkmak, onlara çocukluklarını özgürce yaşayabilecek güzel, mutlu ve huzurlu ortamlar sağlamakla olacaktı.

Hafta içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde çocuk gelinlere yasal zemin hazırlayan skandal bir önergeye imza atılmış, tecavüzcünün mağdurla evlenmesi durumunda cezasının ertelenmesini öngören bir teklif verilmişti.

Yaş sınırının dahi olmadığı önergeyle 12 yaşındaki kız çocuğu tecavüzcüsüyle evlendirilebilecek böylece çocuk cinsel istismarı ve zorla evlendirmelerin önü açılacaktı.

Milletin meclisinde, milletimizin haklarının korunması, çocuklarımızın daha güzel bir geleceğe kavuşması için mücedele edilmesi gerekirken, cinsel istismar suçlularını kurtarmaya, sapık ruhlu insanları cesaretlendirmeye yönelik adımlar atılmaktadır. Bu durum, çocuk hakları konusunda meclisteki bazı vekillerimizin ne denli duyarsız olduğunun bariz göstergesidir. Meclisimiz; Kurtuluş Savaşı'nda milletimizin kaderini tayin eden kararlar alan ve vatan kurtaran O Gazi Meclis'ten, çocuklarımızın geleceğini karartan hasta ruhlu insanları kurtarmaya yönelik kararlar alan bir meclise mi dönüştü? 

Toplum olarak son yıllardaki duyarsızlığımız, çocuklarımızın geleceğini karanlığa çevirecek durumlarda da devam mı edecek? Vatan toprağımızı korumak kadar kutsal olan çocuklarımızın geleceği, kaderlerine terk edilmemeli, minik yüreklerin acı çığlıkları vicdanlarda rahatsızlık uyandırıp herkesi kendine getirmelidir.

    BU HABERE YAPILAN YORUMLAR
    YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 
Copyright ©
Yenigün Ofset Gazete ve Matbaa Tesisleri Mumcular Sk. (Eski itfaiye karşısı) No: 16/B EDİRNE
0 284 225 27 57 - 212 77 55
xx