EDAK’ta Sedefçi baskısı istifa ettirdi
Kuruluşunda büyük emekler harcayan EDAK Yönetim Kurulu Üyesi Serhad Ceylan, görevinden istifa etti. Ceylan, istifasına gerekçe olarak derneğin siyasete alet edilmesini gösterirken, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi işaret etti.
Yayın Tarihi: 12 Temmuz 2012, Perşembe 10:34
Siyaset Haberleri

 1999 yılının Aralık ayında kurulan ve kuruluşunda büyük emeği bulunan Serhad Ceylan, kısa adı EDAK olan Edirne Arama Kurtarma Derneği’nden istifa ettiğini açıkladı. 4 yıl başkanlık görevini de yürüttüğü dernekten Ceylan’ın istifa etmesi, dernekte soğuk duş etkisi yarattı.

Ceylan, istifa etmesinde, derneğe siyasetin alet edilmesini gösterirken, bu konuya açıklık getirmedi. Ceylan, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:   “4 yıl başkanlığını yaptığım, bir çok operasyonda görev aldığım ve bir çok vatandaşımızın acısını paylaştığım, EDAK Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ayrılıyorum. Tek amacı insan hayatı kurtarmak olan bu dernek maalesef, siyasete alet edilerek benim yönetim kurulu üyesi olmam sebebiyle, baskı altına alınmak istenmektedir. Edirne için büyük bir kazanım olan EDAK bugüne kadar gerek şehrimizde gerekse ülkemizde büyük saygınlık kazanan bir sivil toplum örgütüdür. Bugüne kadar asla siyasete alet olmamış ve olmayacaktır”

 

Sedefçi verdiği sözleri tutsun

 

Derneğin onursal üyesi olan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin, desteğe devam edeceğine olan inancını dile getiren Ceylan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kendisinden tek istediğim bu dernek için vermiş olduğu sözleri tutmasıdır. Bu bakımdan aramızda yaşanan anlaşmazlıkların partiler üstü bir sivil toplum örgütü olan EDAK’a zarar vermemesi için yönetim kurulu üyeliğinden ayrılıyorum. Arama kurtarma dernekleri federasyonu yönetim kurulu üyeliğim aynen devam edecek olup ülkemizdeki diğer kurtarma ekipleriyle çalışmalarım aynen devam edecektir” 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Balkan Şehitleri Edirne'de törenle anıldı
“3 tane su kuyusu açmayı planlıyoruz”
Tekin: Herkesin saadetini arzu ederiz
Güvenliklere Şüpheli Paket Bilgilendirmesi
AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı
“Edirne, tarihinin en zor günlerini geçirmiştir”
“Allah bir daha böyle günler yaşatmasın”
Keşan’da su tasarrufu
"İthal ürünler olduğu sürece et fiyatları yükselecektir"
Edirne'den Hatay'a Oyuncak Kardeşliği
“EKİPMAN GİDERİMİZİ KENDİ İÇERİMİZDE SONUCA ULAŞTIRDIK”
“Din gönüllüsünün emeklisi olmaz, rahmetlisi olur”