Araplar ile işbirliği fırsatı
İki gündür Edirne’de temaslarını sürdüren Birleşik Arap Emirlikleri’nden Ajman Emirliği Ticaret Odası ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği sinyali çıktı.
Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2012, Çarşamba 09:35
Ekonomi Haberleri

 Birleşik Arap Emirlikleri’nden Ajman Emirliği Ticaret Odası heyeti, ETSO’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. .

 Ajman Prensi başkanlığında ve Ticaret Odası Başkanının da katılımı ile Eylül 2012 ayı sonunda planlanan geniş katılımlı bir heyetin ziyareti öncesinde, ön bilgi almak amacı ile gerçekleştirilen ziyarette, Ajman Ticaret Odası Genel Sekreteri Sami Al Jallaf, Ajman Ticaret Odası Dış İlişkiler Bölümü Temsilcisi Mohamed Ali Aljanahi, İş Adamı Sultan Khalaf Bin Ghedayer ve Dubai Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Serdar Kumbaracı ile Odamız Meclis Başkanı İ.Ömer Erakman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çetin Uzer, Yönetim Kurulu Üyeleri ile İlimiz İşadamları hazır bulundu.

Ziyarette Ajman Ticaret Odası Yetkililerine Edirne İli Ekonomisi hakkında bilgiler verilirken, Dubai Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Serdar Kumbaracı ile Ajman Ticaret Odası Yetkilileri de, kendi ekonomileri hakkında bilgileri aktardılar. Her iki tarafın mevcut potansiyelleri değerlendirilerek, muhtemel iş birliktelikleri üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle ilimize özgü değerlerin pazarlanabilmesi için ileriye dönük neler yapılabileceği görüşüldü.

 Toplantıya katılan Edirne İlimizin işadamları da, faaliyette bulundukları sektörler hakkında katılımcılara bilgiler verdiler. Toplantı sonrasında ETSO ile Ajman’dan gelen misafirler, ilimizde faaliyet gösteren bazı işyerlerini ziyaret ettiler.

 Edirne Ticaret ve Sanayi Odamız ile Ajman Ticaret Odasının, bundan sonraki süreçte daha iyi ilişkiler içerisinde olması, mevcut fikirlerin somut yatırımlara dönüştürülmesi için çalışmaların yoğunlaştırılması temennileri ile ziyaret sona erdi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”