Araplar ile işbirliği fırsatı
İki gündür Edirne’de temaslarını sürdüren Birleşik Arap Emirlikleri’nden Ajman Emirliği Ticaret Odası ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği sinyali çıktı.
Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2012, Çarşamba 09:35
Ekonomi Haberleri

 Birleşik Arap Emirlikleri’nden Ajman Emirliği Ticaret Odası heyeti, ETSO’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. .

 Ajman Prensi başkanlığında ve Ticaret Odası Başkanının da katılımı ile Eylül 2012 ayı sonunda planlanan geniş katılımlı bir heyetin ziyareti öncesinde, ön bilgi almak amacı ile gerçekleştirilen ziyarette, Ajman Ticaret Odası Genel Sekreteri Sami Al Jallaf, Ajman Ticaret Odası Dış İlişkiler Bölümü Temsilcisi Mohamed Ali Aljanahi, İş Adamı Sultan Khalaf Bin Ghedayer ve Dubai Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Serdar Kumbaracı ile Odamız Meclis Başkanı İ.Ömer Erakman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çetin Uzer, Yönetim Kurulu Üyeleri ile İlimiz İşadamları hazır bulundu.

Ziyarette Ajman Ticaret Odası Yetkililerine Edirne İli Ekonomisi hakkında bilgiler verilirken, Dubai Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Serdar Kumbaracı ile Ajman Ticaret Odası Yetkilileri de, kendi ekonomileri hakkında bilgileri aktardılar. Her iki tarafın mevcut potansiyelleri değerlendirilerek, muhtemel iş birliktelikleri üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle ilimize özgü değerlerin pazarlanabilmesi için ileriye dönük neler yapılabileceği görüşüldü.

 Toplantıya katılan Edirne İlimizin işadamları da, faaliyette bulundukları sektörler hakkında katılımcılara bilgiler verdiler. Toplantı sonrasında ETSO ile Ajman’dan gelen misafirler, ilimizde faaliyet gösteren bazı işyerlerini ziyaret ettiler.

 Edirne Ticaret ve Sanayi Odamız ile Ajman Ticaret Odasının, bundan sonraki süreçte daha iyi ilişkiler içerisinde olması, mevcut fikirlerin somut yatırımlara dönüştürülmesi için çalışmaların yoğunlaştırılması temennileri ile ziyaret sona erdi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Yaşagör ve Zeren ailelerinin mutlu günü
"Bir günde 78 imzadan 9 imzaya düştük"
Yeni ilçe başkanlarına mazbatalarını teslim etti
Mora katliamı 202. yılında unutulmadı
TOGG’da geri sayım başladı
Makine ihracatı 18,6 milyar dolara yükseldi
Üretici destek bekliyor
Zanlı polis ekipleri tarafından yakalandı
‘Ülkücü yaşarken yiğit, ölürken şehittir’
Esnaf ve STK ziyaretleri yapacak
Edirneli üreticilere 21,5 milyon TL ödeme yapılacak
Pilot yüzbaşı ve 64 asker şehit olmuştu