Esnaf dört gözle Ramazan'ı bekliyor
Tarihi Kırkpınar Etkinlikleri haftası kapsamında umduklarını bulamayan esnaf, Ramazan ayını dört gözle beklemeye başladı ve hazırlıklarını hızlandırdı.
Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2012, Çarşamba 09:31
Ekonomi Haberleri

     Rahmet ve bereket ayı Ramazan ile birlikte piyasalar canlanma sürecine girdi.

Özellikle gıda sektöründe yaşanan hareketlenme diğer sektörleri de olumlu yönde etkiliyor.

 Edirne’nin meşhur ciğercisi Kemal İmrak, esnafın Kırkpınar’ın ardından Ramazan hazırlığına başladığını bildirdi.

İşlerinin açıldığını vurgulayan İmrak, hareketliliğin arttığı bunun da yeni bir dönem anlamına geldiğini bu sebeple Ramazan’ı dört gözle beklediklerini söyledi.

İmrak, “Ramazan öncesinde ve Ramazan'da özellikle gıda üzerine çalışan esnafın işleri açılır. Fakat sonundaki bayramda bütün sektörler hareketlenir. Bu nedenle esnaf için bu ay yalnızca bir ibadet ayı değil, aynı zamanda işlerin açıldığı, nafakaların doğrultulduğu, borçların temizlendiği bir aydır.” dedi.

İmrak, Ramazan'ın alışveriş profili yönünden diğer aylara göre farklılık gösterdiğini, normal zamanda  yemek öğünlerini çok daha mütevazi geçiştiren vatandaşların, Ramazan ayında aileleriyle birlikte oturdukları iftar sofralarının göz ve gönül doyurucu olmasını arzu ettiklerini, bu nedenle harcamaları daha çok gıda ağırlıklı yaptıklarını vurguladı.

İmrak, “bu nedenle gıda sektöründe faaliyet gösteren esnafımız alışveriş yönünden daha bir hareketlilik ve dinamizm yaşıyor. Başta bakkal, pastacı, lokantacı, baklavacı, fırıncı, yufkacı, lokantacı ve ciğerci  esnafımız olmak üzere gıda sektöründe faaliyet gösteren meslektaşlarımız bu nedenle Ramazan ayını dört gözle bekliyorlar. Bu ayı yalnızca bir ibadet ayı olarak değil, aynı zamanda işlerinin açıldığı, nafakaların doğrultulduğu, borçların temizlendiği bir ay olarak değerlendiriyoruz."  diye konuştu. 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”