Gürkan’dan Başbakan’a KPSS sorusu
CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan TBMM’ye yazılı verdiği soru önergesinde “KPSS’nin Cumartesi sabah ve öğleden sonra oturumlarında sorulan sorulara, sınav öncesinde ulaşıldığına dair kamuoyundaki iddiaları” Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istedi.
Yayın Tarihi: 10 Temmuz 2012, Salı 10:07
Siyaset Haberleri

 Gürkan, Pazartesi ayağının tozuyla gittiği Ankara’da çalışmalarına başladı. Gürkan Başbabak Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle KPSS ile ilgili soru yöneltti.

KPSS’nin, geçen Cumartesi sabah ve öğleden sonra oturumlarında sorulan sorulara, sınav öncesinde ulaşıldığına dair iddiaları soran Gürkan, yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Soruların önceden deşifre edildiğinin yanında, bazı sınav salonlarında belli bir süre dışarı çıkma yasağına da uyulmayarak, sınavdan erken çıkmaların olduğu yönünde ciddi iddialar söz konusudur. 2009 yılında polis meslek yüksek okulu sınavında, 2010 yılında KPSS de yaşanan skandalların ardından, 2012 yılında yapılan KPSS sınavı sonrasında oluşan bu durum nereye gidiyoruz sorusunu gündemimize taşımıştır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında adaleti sağlamak, eşit ve tarafsız bir paylaşımı sağlamak adına yola çıkmış KPSS’de gelinen nokta bir hayli düşündürücüdür. OSYM ye olan güvenin bu süreçlerde sarsılması da vatandaşlarımızın geleceğe olan bakışlarında karamsarlığın boyutunu arttırmıştır. Adayların umutlarıyla, gelecekleriyle oynamanın neticesinde yaşanan intihar olayları da gün geçtikçe artmıştır”

Gürkan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi şöyle: “07 Temmuz 2012 de yapılan KPSS ile ilgili iddialar karşısında ne yapacaksınız? Bir yayınevi tarafından Genel Kültür testi sorularının 57 tanesinin verilmesi ve kitapçığın “DENEME SINAVI - 2” olarak geçmesi doğrultusunda, bu soruların sınavdaki adaylara ulaştırılması konusu ile ilgili ne gibi araştırmalar yapmaktasınız? Bu yaşanan olayların son bulması için OSYM’yi kaldırmayı mı düşünüyorsunuz? Yoksa OSYM’yi kaldırmak için mi bu olaylar yaşanmaya başlamıştır? Sınava yönelik olarak sızdırma ve kopya şüphesinin bulunmadığını söyleyebilir misiniz?”

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Balkan Şehitleri Edirne'de törenle anıldı
“3 tane su kuyusu açmayı planlıyoruz”
Tekin: Herkesin saadetini arzu ederiz
Güvenliklere Şüpheli Paket Bilgilendirmesi
AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı
“Edirne, tarihinin en zor günlerini geçirmiştir”
“Allah bir daha böyle günler yaşatmasın”
Keşan’da su tasarrufu
"İthal ürünler olduğu sürece et fiyatları yükselecektir"
Edirne'den Hatay'a Oyuncak Kardeşliği
“EKİPMAN GİDERİMİZİ KENDİ İÇERİMİZDE SONUCA ULAŞTIRDIK”
“Din gönüllüsünün emeklisi olmaz, rahmetlisi olur”