Kılıçdaroğlu’na altın kemer
Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni ilk kez izlemeye gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na “İstikbalin başpehlivanı” sıfatıyla altın kemer hediye etti.
Yayın Tarihi: 09 Temmuz 2012, Pazartesi 10:39
Siyaset Haberleri

 Geçen yıl Er Meydanı'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ''siyasetin başpehlivanı'' unvanıyla altın kemer armağan eden Edirne Belediye Başkanı Sedefçi, bu yıl da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da bu yıl ''İstikbalin başpehlivanı'' sıfatıyla altın kemer hediye etti. Kemeri takan Kılıçdaroğlu, Sedefçi'ye teşekkür etti.  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) Başkanı Raphael Martinetti'ye, Türk yağlı güreşlerinin finalinin yapıldığı Kırkpınar'a gelmesi nedeniyle zembil içinde kispet armağan etti.

     Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile Bakan Suat Kılıç'a Selimiye Camisi tablosu armağan etti. Bakan Kılıç, tabloyu teşekkür ederek kabul etmesinin ardından, ''UNESCO'nun Dünya Kültürel Mirası listesine yeryüzünde girebilmiş tek cami, Selimiye Camisi'dir. Ecdadımızın ruhu şad olsun'' dedi. Bakan Kılıç'ın bu konuşması tribünlerden yoğun alkış aldı.

     Sedefçi, ayrıca Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir'e de kispet ve ibrik hediye ederek, Er Meydanı'na gelmesinden dolayı teşekkür etti.

    ''Önümüzde Londra tespihi var''

        Öte yandan Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim de CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve bakanlar Şahin ile Kılıç'a tespih hediye etti.

     Tespihi alan Bakan Kılıç, Londra Olimpiyatları'ndan başarıyla dönmek istediklerini belirterek, ''Londra'dan elimdeki 33'lük tespihin taneleri kadar madalyayla dönmek istiyoruz'' dedi.

     FILA Başkanı Martinetti de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Gençlik Spor Bakanı Suat Kılıç, Edirne Valisi Gökhan Sözer ve Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'ye FILA madalyası armağan etti. 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ANKET SONUCU ŞAŞIRTTI
“MÜCADELE EDECEĞİM VE SAVAŞACAĞIM”
"Pireye Bakıp Yorgan Yakma Zamanı değildir"
"Ekmek, un, bulgur ve makarnada artış 9,7"
"Marmara Bölgesi Özel Olimpiyat Oyunları" düzenlenecek
Çoğal emeklilerin taleplerini sıraladı
Yangın hasara neden oldu
Tarımsal sulama yasaklandı
Etiketler kasada kontrol edildi
Arasta esnafı dua kubbesi altında toplandı
“Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz”
İftardan sonra yürüyüş yapın