Atık su bedeli yürürlükte
Edirne Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısı dün Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi başkanlığında yapıldı, 15’i gündem toplam 21 madde görüşülüp karara bağlandı. Kararlar arasında atık su tarifeleri de yer aldı.
Yayın Tarihi: 05 Temmuz 2012, Perşembe 09:55
Sağlık Haberleri

 Mecliste, Edirne Belediyesi’nin Bulgaristan’ın Smolyan Belediyesi ile kardeş şehir ilişki kurması için Belediye Başkanı’na yetki verildi. Başkan Hamdi Sedefçi, Dış İşleri Bakanlığı’nın önerisi kapsamında ikili görüşmelere başlayacaklarını belirtti.

            Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün bütçesiyle birlikte Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlanması da mecliste alınan kararlar arasında bulunuyordu.

Ayrıca Mecliste, atık su tarifeleri de belirlendi. Başkan Hamdi Sedefçi, bakanlık yönetmeliği kapsamında tarife belirlemek zorunda olduklarını belirterek, “Atık su tarifesini iki yıldır uygulamıyorduk, ancak şimdi mecburuz. Atık sulardan asgari ücret olarak 0,30 TL alacağız. Bu suya zam gibi algılanmasın sonra” dedi.

 

Memurlara toplu iş sözleşmesi

 

            Öte yandan belediyelerde görevli memurlara sendikalaşma yolunun da açılmasıyla birlikte Edirne Belediyesi de harekete geçti ve bünyesindeki memurların toplu iş sözleşmesini imzalaması için Başkan Sedefçi’ye yetki verildi.

Bu konuda açıklamalarda bulunan Sedefçi, “1989 yılında işçilere ilk toplu sözleşme ve sendikalaşma olanağı sağlayan bir Belediye Başkanı olarak bu toplu iş sözleşmesini de imzalamaktan gurur duyuyorum” dedi.

            Belediye Meclisi, Ağustos ayını dinlenerek geçirecek, 5 Eylül günü toplanacak.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Küçünlü köyü karantina da
Edirneliler haritadaki ‘kırmızı’ rengini değiştirmek istiyor
TÜ'nin çalışkan uzmanı profesör oldu
Uzmandan ‘mutant virüs riski’ uyarısı
Asyaport'tan Avrupa'ya 5 direkt servis
Genç kadın koronadan öldü
3 bin pehlivana aşı talebi
Eczaneler normale dönüyor
İl Genelden “kırmızı” hassasiyet
Kırmızı renk esnafın moralini bozdu
Saray Spor Tesisleri pislik içinde
Haftalık vaka sayısı oranı ‘107,43’