Sedefçi’den savunma
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısı öncesi gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulunurken kendisine yönelik suçlamalara karşı da kendini savundu.
Yayın Tarihi: 05 Temmuz 2012, Perşembe 09:52
Siyaset Haberleri

 Son günlerde Sarayiçi İzcilik Kulübü’ne verilen arsanın yanı sıra belediyeye ait resmi plakalı bir aracın özel sitenin havuzunu doldurması ve sivrisinek mücadelesiyle ilgili konulara yönelik eleştirilere yanıt veren Sedefçi, bu konularda belediyenin bir suçu olmadığını vurguladı.

            Belediye Meclisi toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Sedefçi’nin gündemindeki ilk konu, 1’inci Murat Mahallesi’ndeki bir arsanın Sarayiçi İzcilik Kulübü’ne verilmesi sonucu bazı gazetelerde çıkan haberlerle ilgiliydi. Konuyla ilgili Edirne Belediyesi’ne yönelik eleştirilerle ilgili olarak küplere binen Sedefçi, şunları sıraladı:

 ‘Her şey kanuni’

             “Bu konuda bize karşı ciddi suçlamalar var. Kimseye ‘sana verdim’ deme lüksümüz yok. İhale yaptık. Her şey A’dan Z’ye İmar Kanunu’na uygun. Kimseye özel verilmedi bu yer. Yapılan haberler yanlış belgelerle halkı kandırmanın ve utanmazlığın dik alası. Edirne halkı, bir avuç insanın yalanlarına inanmasın. Ağaçları kestiğimiz söyleniyor. Böyle bir şey yok. Buradaki ağaçları Eylül-Ekim gibi yeni yerlerine ekeceğiz. Biz bu yıl 22 bin ağaç diktik. Nasıl olur da bizi ‘yeşil düşmanı’ diye suçlarlar.”

 ‘İsteyenin havuzu dolar’

             Sedefçi,  özel bir sitenin havuzuna, Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne ait resmi plakalı bir tankerin su boşaltmasına da açıklık getirdi. Çıkan haberi  yalanlayan Sedefçi, “Vatandaş başvuruyor, parasını yatırıyor ve su alma hakkına kavuşuyor. Bunların belgesi de var. Bahsedildiği gibi kimseye özel bir uygulama söz konusu değil” dedi.

 

‘İlaçlar yağmur suyuyla gitti’

 

            Sedefçi’nin yanıt verdiği son eleştiri konusu ise sivrisinek mücadelesiydi. Sarıhumma haberini yalanlayan Sedefçi, “Akademisyenlerin haberini saptırarak yayınlamışlar. Sivrisineklerle ilgili Edirne Valiliği’nin, İl Sağlık Müdürlüğü’nün, Edirne Ziraat Odası’nın hiç suçu yok, tek suçlu Edirne Belediyesi. Edirne çevresine 60 bin dönüm çeltik ekildi. Buna izin veren kim? Çeltik Komisyonu. Süne ilacı Bakanlık tarafından yasaklandı. Bu nedenle sivrisinek, kelebek ve uğurböceği istilası oldu. Yunanistan ve Bulgaristan’ın da yer aldığı ortaklaşa bir protokol imzaladık sivrisinek mücadelesi için. İki yıldır Yunanistan ve Bulgaristan tarafından bir ses yok. Buna rağmen ilaçlama yapıyoruz. İlaçlamalar yağan yağmurla gittiyse benim suçum ne? DSİ kanal temizliği yapmaz biz suçlanırız. 5 araç ve 16 personelimle çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

            Sedefçi, hakkında açılan bir soruşturmayla ilgili olarak mahkemeden temiz kâğıdı geldiğini de söyledi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Balkan Şehitleri Edirne'de törenle anıldı
“3 tane su kuyusu açmayı planlıyoruz”
Tekin: Herkesin saadetini arzu ederiz
Güvenliklere Şüpheli Paket Bilgilendirmesi
AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı
“Edirne, tarihinin en zor günlerini geçirmiştir”
“Allah bir daha böyle günler yaşatmasın”
Keşan’da su tasarrufu
"İthal ürünler olduğu sürece et fiyatları yükselecektir"
Edirne'den Hatay'a Oyuncak Kardeşliği
“EKİPMAN GİDERİMİZİ KENDİ İÇERİMİZDE SONUCA ULAŞTIRDIK”
“Din gönüllüsünün emeklisi olmaz, rahmetlisi olur”