Kahve, Sedefçi’yi topa tuttu
AKP Edirne İl Başkanı Kahve, Belediye Başkanı Sedefçi’yi eleştiri bombardımanına tuttu, “Çam ağacı kesimi haberleri suç duyurusu sayılmalı.” dedi, fahiş bedelle çöp konteynerleri alımının takipçisi olacaklarını vurguladı.
Yayın Tarihi: 04 Temmuz 2012, Çarşamba 10:01
Siyaset Haberleri

 AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve, kentin çeşitli sorunlarıyla ilgili Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye yüklendi de yüklendi, sivrisinek açıklamasını da komik buldu.

Kahve, dün bir basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konuları değerlendirdi. Kahve’nin hedefinde Başkan Sedefçi vardı.  Kırkpınar haftası nedeniyle konuya buradan başlayan Kahve, etkinliklerin yapılacağı mahalleleri gezdiğini, kentin festival kalabalığını karşılamaya hazır olmadığını savundu ve “'Edirne'nin festival kalabalığını karşılamaya hazır olmadığını gördüm. Edirne, şimdikinden daha iyi bir yönetimi hak ediyor”' dedi.

 Sivrisinek açıklaması komik

 Edirne’de yaşanan sivrisinek sıkıntısı nedeniyle Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin, topu komşu ülke Yunanistan’a atması nedeniyle de eleştirilerde bulunan Kahve, “Bir belediye başkanının, şehrindeki sivrisinekleri Yunanistan'daki ekonomik krize bağlamasını komik buluyorum. Hayretle izliyorum. Sivrisinekle ilgili ciddi bir araştırma yapmamız lazım. Sivrisinekle ilgili tedbirlerin kıştan alınması gerekli. Belediye çözemiyorsa Valilik kanalıyla veya başka kurumlarla bu işin çözülmesi için gerekli girişimler yapacağız” dedi.

 Suç duyurusu kabul edilmeli

 Bir gece yarısı operasyonuyla 1’nci Murat Mahallesi’nde kesilen çam ağaçları konusunda ise Kahve, “Sökülen ağaçlar basınımızda defalarca haber oldu. İhale edilen kaldırımlarda, belediye araçlarının çalışması, bazı sitelerin havuzlarının doldurulması için belediye itfaiye ekiplerinin çalışması, bunların hepsi haber oldu. Yapılan haberleri ilgililer suç duyurusu olarak kabul etmeli ve gerekeni yapmalıdır” diye konuştu. Daha önce Edirne Belediyesi’nin 2 katı fiyatına ihaleyle çöp konteyneri aldığını ileri süren Kahve, bu konun da takipçisi olduklarını ve konuyu ilgili yerlere taşıdıklarını vurguladı.    

 

Enerji Bakanı geliyor

    

Kahve, 6 Temmuz Cuma günü Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'yi kapsayan bölge ziyaretinde bulunacağını belirterek, ''Bakanımız ile bölgemizde yaşanan elektrik sıkıntılarına çözüm arayacağız. Elektrik konusunda özelleştirmeden kaynaklanan bazı sorunları bakanımıza anlatacağız'' diye konuştu.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ANKET SONUCU ŞAŞIRTTI
“MÜCADELE EDECEĞİM VE SAVAŞACAĞIM”
"Pireye Bakıp Yorgan Yakma Zamanı değildir"
"Ekmek, un, bulgur ve makarnada artış 9,7"
"Marmara Bölgesi Özel Olimpiyat Oyunları" düzenlenecek
Çoğal emeklilerin taleplerini sıraladı
Yangın hasara neden oldu
Tarımsal sulama yasaklandı
Etiketler kasada kontrol edildi
Arasta esnafı dua kubbesi altında toplandı
“Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz”
İftardan sonra yürüyüş yapın