Yunan gelir aşka, Yunan’ın işlemi başka
Yunanistan'ın vatandaşlıktan çıkarıldığını iddia ederek pasaportuna el koyduğu ve 24 saat sınır kapısında beklettiği MHP Osmangazi İlçe Başkanı, daha sonra "yanlışlık oldu" denilerek, Türkiye'ye geçişine izin verildi.
Yayın Tarihi: 02 Temmuz 2012, Pazartesi 10:20
Siyaset Haberleri

 Yunanistan'ın vatandaşlıktan çıkarıldığını iddia ederek pasaportuna el koyduğu ve 24 saat sınır kapısında beklettiği MHP Osmangazi İlçe Başkanı, daha sonra "yanlışlık oldu" denilerek, Türkiye'ye geçişine izin verildi.

Alınan bilgiye göre, MHP Bursa Osmangazi İlçe Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Aslanoğlu, 27 Haziran'da Balkan turuna çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle Pazarkule Sınır Kapısı'ndan Yunanistan'a geçiş yaptı.

Batı Trakya'daki işlerini tamamlayan Aslanoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Teşkilat Başkanı Ahmet Koç, MHP Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi Rıdvan Tümenoğlu ile Türkiye'ye dönmek üzere Yunanistan'ın Kastanies Sınır Kapısı'na geldi.

Sınır kapısındaki görevliler, 2002 yılında vatandaşlıktan çıkarıldığını ifade ederek, Aslanoğlu'nun pasaportuna el koydu.

Uzun bir süre bekletilen Aslanoğlu'na, daha sonra bilgilerin karıştığı bildirilerek pasaportu iade edildi ve Türkiye'ye geçisine izin verildi.

İpsala Sınır Kapısı'ndan yurda giriş yapan Aslanoğlu,  yaptığı açıklamada, yaklaşık 24 saat kendisini sınır kapısında bekleten Yunan görevliler hakkında dava açacağını söyledi.

Yaşanan garipliğe anlam veremediğini ifade eden Aslanoğlu, "Ben 27 Haziran'da Yunanistan'a girerken Yunan vatandaşıydım. Daha sonra 28 Haziran'da Yunanistan'dan çıkış yaparken Yunan vatandaşı değildim. Sonra 29 Haziran'da Türkiye'ye girerken tekrar Yunan vatandaşı oldum. Nasıl oldu anlayamadım. Pasaportuma el konulduktan sonra uzun müddet bana bilgi verilmedi. Ancak 24 saat sonra özürle birlikte ‘yanlışlık oldu’ denilerek pasaportumu iade ettiler" diye konuştu.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”