Sedefçi, ‘sivrisinek’eleştirilerine ateş püskürdü
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Yunanistan'ın ekonomik kriz nedeniyle yeterince sivrisinek mücadelesi yapamadığı için şehrin sivrisinek istilasına uğradığını söylemesine rağmen yerel basında çıkan eleştiri içerikli haberlere ateş püskürdü ve yine verdi veriştirdi.
Yayın Tarihi: 30 Haziran 2012, Cumartesi 10:11
Siyaset Haberleri

 Kentte özellikle nehir kenarlarında sivrisinekler bir bulut gibi uçmaya devam ederken ekipler de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yerel basında Edirne sivrisineklerin istilasına uğradı, Belediye yeterince çalışma yapmıyor şeklinde çıkan haberlere sinirlenen Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, düzenlediği basın toplantısında sivrisinekle mücadeleyi geçen yıla orana daha fazla yaptıklarını söyledi.

Edirne'nin sivrisinek istilasına uğramasının ana kaynağının Yunanistan olduğunu belirten Sedefçi, "Sivrisineklerin çokluğu bizden kaynaklanan bir sıkıntıdan değil, Yunanistan tarafındaki sıkıntıdan kaynaklanıyor. Bu sene sivrisinekle mücadelede geçen seneye oranla daha fazla mücadele ediyoruz. Ocak ayından bu yana mücadelemize devam ediyoruz. Maalesef Yunanistan'daki krizin etkileri sonucunda yeterince mücadele yapamayınca sivrisinekle Yunanistan sıkıntı ondan kaynaklandı. Bu olay bizim olayımız değil Yunanistan'ın verdiği bir sıkıntı olduğunu bir defe daha söylemek istiyorum" dedi.

Edirne'de özellikle nehir kıyılarında sivrisinekler adeta bir bulut gibi uçuşurken, belediye ekiplerinin de ilaçlama çalışmaları sürüyor. 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ANKET SONUCU ŞAŞIRTTI
“MÜCADELE EDECEĞİM VE SAVAŞACAĞIM”
"Pireye Bakıp Yorgan Yakma Zamanı değildir"
"Ekmek, un, bulgur ve makarnada artış 9,7"
"Marmara Bölgesi Özel Olimpiyat Oyunları" düzenlenecek
Çoğal emeklilerin taleplerini sıraladı
Yangın hasara neden oldu
Tarımsal sulama yasaklandı
Etiketler kasada kontrol edildi
Arasta esnafı dua kubbesi altında toplandı
“Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz”
İftardan sonra yürüyüş yapın