Yürük: ‘Edirne’yi Ak Belediyecilik paklar’
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Edirne Kadın Kolları Başkanı Melek Yürük, hedeflerinin Edirne’de yaşayanları muhakkak Ak Belediyecilik’le tanıştırmak olduğunu vurguladı.
Yayın Tarihi: 28 Haziran 2012, Perşembe 10:42
Siyaset Haberleri

 Başkan Yürük, beraberinde AK Parti Edirne Kadın Kolları üyeleriyle birlikte gazetemize bir ziyarette bolundu. Kısa bir süre önce göreve geldiklerini belirten Yürük,  Kadın Kolları yönetim üyelerinin tamamının ev kadını olduğunu, siyasete yeni atılmış olmalarına rağmen, baş örtülüsüyle, başı açığıyla çok uyumlu bir çalışma örneği gösterdiklerini belirtti.  Bütün hedeflerinin, kendisi de belediyecilikten gelme olan Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Edirne’ye Ak Belediyeciliği getirmek olduğunun altını çizen Yürük, “Bu gayeye ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizde ayrılık, gayrılık yok, benlik senlik de yok. Bütün amacımız Edirne’de yaşayanları, her hizmet giden şehirde takdirle karşılanan Ak Belediyecilik’le buluşturmak olacak. Bir kez Ak Belediyecilik’le tanışan onu kesinlikle bir daha yönetimden almaz. Ve Edirne’yi de ancak Ak Belediyecilik paklar.” şeklinde konuştu.

Edirne’de belediyecilik hizmetinin olmadığını, hatta nesamesinin bile okunmadığını öne süren Başkan Yürük, bu konuda eleştiriler yönelterek şöyle konuştu:

“Yollar delik deşik, kalbur gibi. Araç kullananların yakınmaları ayyuka çıktı, ama belediye yöneticilerimizin umuru bile değil. Minibüslerde klima yok, insanlar tıkış tıkış araçlarda ter kokularıyla yolculuk yapmak zorunda kalıyorlar. Bilet fiyatlarından şikayet etmeyen yok.

Kırkpınar geldi çattı, önceki yıllarda yapılanlardan değişik hiçbir yenilik yok. Yani Kırkpınar aynı tas, aynı hamam.

Hele şehrimiz sivrisinekten geçilmiyor. Kime dert yansam, onlar benden çok yakınıyorlar. Şimdi Belediye Başkanı kendisi de bu konuda itirafta bulunuyor. Komşu Yunanistan’dan şikayet ediyor. Ama geç kalınmış bir mücadele bu. Sivrisinekle mücadele çok önceden başlar. Lavra dönemindeyken yoğun mücadeleye girilseydi, şimdi bu şikayetler yaşanmazdı.”

Yürük, sözlerini, “Bütün bu sorunlar Ak Belediyecilik sayesinde sona ermiş olacak, Edirne’de yaşayanların vereceği destekle Avrupa kapısındaki Edirne çağdaş bir belediyeciliğe kavuşacaktır.” diye sonlandırdı.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”