Sedefçi, sivrisinek için komşuyu suçladı
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, kentte son dönemde halkı adeta bunaltan sivrisinekler için mali krizdeki komşumuz Yunanistan’ı suçladı.
Yayın Tarihi: 27 Haziran 2012, Çarşamba 09:52
Siyaset Haberleri

 Başkan Sedefçi, bu yıl geçen yıla oranla sivrinsek sayısının iki kat arttığını itiraf etti. Edirne Belediyesi’nin ilaçlama konusunda gerekli çalışmayı yaptığını belirten  Sedefçi,  sivrisineklerin artışının nedenini mali krizde bulunan komşu ülke Yunanistan’ın tembelliğinde gördü.

Nehir kıyısında gerekli ilaçlama çalışmasını Yunanistan’ın yapmadığını öne süren Başkan Sedefçi, “Mali krizdeler, bu nedenle ilaçlama yapamıyorlar. Dolayısıyla da, sivrisinekler bize bu bölgeden geliyor. İki aracımız bu konuda çalışıyor. Yeterli olduğunu düşünmediğimiz için bir araç daha kiralayacağız” dedi.

 ‘Sınır ticaretinden yoksunuz’

 Sınır ticareti konusuna da değinen Sedefçi, Güneydoğu illerimizde sınır ticareti var, sınır olmayan Erzurum bile sınır ticareti iller arasında. Edirne en önemli sınır bölgelerinden birisi, ama bizde sınır ticareti yok. Sınır ticaretimiz olursa, hem Edirne halkı, hem de komşu ülkeler Bulgaristan ve Yunanistan’daki soydaşlarımız ekonomik açıdan rahatlar. Milletvekillerimize çağrıda bulunuyorum, bu konuyu hükümete bildirsinler” ifadelerini kullandı.   

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Balkan Şehitleri Edirne'de törenle anıldı
“3 tane su kuyusu açmayı planlıyoruz”
Tekin: Herkesin saadetini arzu ederiz
Güvenliklere Şüpheli Paket Bilgilendirmesi
AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı
“Edirne, tarihinin en zor günlerini geçirmiştir”
“Allah bir daha böyle günler yaşatmasın”
Keşan’da su tasarrufu
"İthal ürünler olduğu sürece et fiyatları yükselecektir"
Edirne'den Hatay'a Oyuncak Kardeşliği
“EKİPMAN GİDERİMİZİ KENDİ İÇERİMİZDE SONUCA ULAŞTIRDIK”
“Din gönüllüsünün emeklisi olmaz, rahmetlisi olur”