Sedefçi, sivrisinek için komşuyu suçladı
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, kentte son dönemde halkı adeta bunaltan sivrisinekler için mali krizdeki komşumuz Yunanistan’ı suçladı.
Yayın Tarihi: 27 Haziran 2012, Çarşamba 09:52
Siyaset Haberleri

 Başkan Sedefçi, bu yıl geçen yıla oranla sivrinsek sayısının iki kat arttığını itiraf etti. Edirne Belediyesi’nin ilaçlama konusunda gerekli çalışmayı yaptığını belirten  Sedefçi,  sivrisineklerin artışının nedenini mali krizde bulunan komşu ülke Yunanistan’ın tembelliğinde gördü.

Nehir kıyısında gerekli ilaçlama çalışmasını Yunanistan’ın yapmadığını öne süren Başkan Sedefçi, “Mali krizdeler, bu nedenle ilaçlama yapamıyorlar. Dolayısıyla da, sivrisinekler bize bu bölgeden geliyor. İki aracımız bu konuda çalışıyor. Yeterli olduğunu düşünmediğimiz için bir araç daha kiralayacağız” dedi.

 ‘Sınır ticaretinden yoksunuz’

 Sınır ticareti konusuna da değinen Sedefçi, Güneydoğu illerimizde sınır ticareti var, sınır olmayan Erzurum bile sınır ticareti iller arasında. Edirne en önemli sınır bölgelerinden birisi, ama bizde sınır ticareti yok. Sınır ticaretimiz olursa, hem Edirne halkı, hem de komşu ülkeler Bulgaristan ve Yunanistan’daki soydaşlarımız ekonomik açıdan rahatlar. Milletvekillerimize çağrıda bulunuyorum, bu konuyu hükümete bildirsinler” ifadelerini kullandı.   

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”