‘Adliyelerin kapatılması talihsizlik’
CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Havsa, Lalapaşa ve Meriç adliyelerinin, Edirne ve Uzunköprü adliyelerine bağlanmasını talihsizlik olarak değerlendirirken CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan da açılması için çalışma yapacaklarını vurguladı.
Yayın Tarihi: 26 Haziran 2012, Salı 09:52
Siyaset Haberleri

 Değirmendereli, yaptığı yazılı açıklamada, Adalet Bakanlığı'nın Havsa, Lalapaşa ve Meriç adliyelerini kapatmasını eleştirdi. Bakanlığın Türkiye genelindeki 146 adliyeyi dosya sayısının az olması nedeniyle kapattığını, bunun dava sürelerinin daha da uzatacağını öne süren Değirmendereli, bu uygulamanın vatandaşları mağdur edeceğini savundu.

Değirmendereli, "Havsa, Lalapaşa ve Meriç adliyelerimizin Edirne ve Uzunköprü adliyelerine bağlanmasını talihsizlik olarak değerlendiriyorum. Vatandaşı mağdur edecek hizmet anlayışının örneklerinden biri olan bu kararın peşini kovalayacağız. Bu sıkıntılar Türkiye'nin birçok yerinde yaşanıyor. Vatandaşların yoğun itirazları sebebiyle bazı adliyelerin kapatılmasından vazgeçiliyor. Aynı adımların Edirne'de de atılmasını istiyoruz" görüşlerini dile getirdi.

 Gürkan, açılmasına çalışacak

  Öte yandan CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan da, bazı ilçelerde kapanan adliyelerin yeniden açılması amacıyla çalışma yapacaklarını belirtti.

      Gürkan, Ankara'ya giderken uğradığı Havsa ilçesinde Belediye Başkanı Oğuz Tekin, CHP Havsa İlçe Başkanı Fedai Işık, İl Genel Meclis Üyesi Tacettin Çalım, Havsa Belediyesi Meclis Üyesi Necmettin Fidan'la Milli Eğitim Parkı'nda bir süre görüştü.

      Gürkan, yaptığı açıklamada, Edirne'nin ilçelerinden kapanan adliyelerin yeniden açılması için demokratik haklarını kullanacaklarını kaydetti. Gürkan, meclis çalışmaları için Ankara'ya hareket etti.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Balkan Şehitleri Edirne'de törenle anıldı
“3 tane su kuyusu açmayı planlıyoruz”
Tekin: Herkesin saadetini arzu ederiz
Güvenliklere Şüpheli Paket Bilgilendirmesi
AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı
“Edirne, tarihinin en zor günlerini geçirmiştir”
“Allah bir daha böyle günler yaşatmasın”
Keşan’da su tasarrufu
"İthal ürünler olduğu sürece et fiyatları yükselecektir"
Edirne'den Hatay'a Oyuncak Kardeşliği
“EKİPMAN GİDERİMİZİ KENDİ İÇERİMİZDE SONUCA ULAŞTIRDIK”
“Din gönüllüsünün emeklisi olmaz, rahmetlisi olur”