‘Adliyelerin kapatılması talihsizlik’
CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Havsa, Lalapaşa ve Meriç adliyelerinin, Edirne ve Uzunköprü adliyelerine bağlanmasını talihsizlik olarak değerlendirirken CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan da açılması için çalışma yapacaklarını vurguladı.
Yayın Tarihi: 26 Haziran 2012, Salı 09:52
Siyaset Haberleri

 Değirmendereli, yaptığı yazılı açıklamada, Adalet Bakanlığı'nın Havsa, Lalapaşa ve Meriç adliyelerini kapatmasını eleştirdi. Bakanlığın Türkiye genelindeki 146 adliyeyi dosya sayısının az olması nedeniyle kapattığını, bunun dava sürelerinin daha da uzatacağını öne süren Değirmendereli, bu uygulamanın vatandaşları mağdur edeceğini savundu.

Değirmendereli, "Havsa, Lalapaşa ve Meriç adliyelerimizin Edirne ve Uzunköprü adliyelerine bağlanmasını talihsizlik olarak değerlendiriyorum. Vatandaşı mağdur edecek hizmet anlayışının örneklerinden biri olan bu kararın peşini kovalayacağız. Bu sıkıntılar Türkiye'nin birçok yerinde yaşanıyor. Vatandaşların yoğun itirazları sebebiyle bazı adliyelerin kapatılmasından vazgeçiliyor. Aynı adımların Edirne'de de atılmasını istiyoruz" görüşlerini dile getirdi.

 Gürkan, açılmasına çalışacak

  Öte yandan CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan da, bazı ilçelerde kapanan adliyelerin yeniden açılması amacıyla çalışma yapacaklarını belirtti.

      Gürkan, Ankara'ya giderken uğradığı Havsa ilçesinde Belediye Başkanı Oğuz Tekin, CHP Havsa İlçe Başkanı Fedai Işık, İl Genel Meclis Üyesi Tacettin Çalım, Havsa Belediyesi Meclis Üyesi Necmettin Fidan'la Milli Eğitim Parkı'nda bir süre görüştü.

      Gürkan, yaptığı açıklamada, Edirne'nin ilçelerinden kapanan adliyelerin yeniden açılması için demokratik haklarını kullanacaklarını kaydetti. Gürkan, meclis çalışmaları için Ankara'ya hareket etti.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”