Demirkıran: “Buğday 80 kuruş olmalı”
Saadet Partisi(SP) Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, hükümetin açıkladığı buğday fiyatlarındaki artışın, girdi fiyatlarındaki artışın çok altında kaldığını belirterek açıklanan hububat fiyatlarını göz önüne alıp “Buğday 80 kuruş olmalı.” dedi.
Yayın Tarihi: 25 Haziran 2012, Pazartesi 09:52
Ekonomi Haberleri

 Bu sebeple  buğday fiyatlarını girdi fiyatlarıyla karşılaştıran  Demirkıran; ‘Buğdayda  % 10 fiyat artışı öngörülüyor. Buna karşılık çiftçinin üretimde kullandığı Gübre, Mazot, Tohumluk, Zirai Mücadele ilacı gibi temel girdilerin fiyatlarındaki artış yüzde 25 - 30 düzeyindedir. Ekim 2010 da 2.97 kuruş olan motorinin  litre fiyatı bir yıl sonra, Ekim 2011 de 3.83 kuruş olmuştur ki fiyat artışı yüzde 28'dir. Görüldüğü gibi, AKP iktidarının buğday fiyatında yaptığı yüzde 10'luk artış girdi fiyatlarındaki artışın çok gerisindedir" dedi.

SP Edirne İl Başkanı Demirkıran, “Dünya fiyatları böyle, daha fazla fiyat olmaz, veremeyiz, diyenlere şöyle sesleniyoruz: ‘Siz çiftçimize dünya fiyatlarından mazot, gübre mi veriyorsunuz da dünya fiyatlarından buğday almaya çalışıyorsunuz? Yüksek girdi fiyatları ile üretim yapıp ucuza satan çiftçi aradaki farkı banka kredilerinden kapattı. Ancak şimdi bu banka borçları da dayanılmaz boyutlara ulaştı. Çiftçiyi ezmeyin ve ezdirmeyin”

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”