‘Öğretmenimizi hedef alan terörü kınıyoruz’
Edirne Eğitim İş Şube Başkanı Nazım Kırcı, “Öğretmenlerimizi hedef alan terörü şiddetle kınıyoruz!” dedi.
Yayın Tarihi: 25 Haziran 2012, Pazartesi 09:50
Eğitim Haberleri

    Kırcı, yaptığı basın açıklamasında, “PKK terör örgütü yeniden öğretmenlerimize saldırmaya ve ülkemizin her tarafında büyük bir özveriyle görev yapmaya çalışan öğretmenlerimizi hedef almaya başladı.” diyerek şunları kaydetti:

        “21 Haziran günü Bitlis-Diyarbakır karayolu Buzlupınar Mevkii’nde, cenaze götüren konvoya saldıran PKK’lı teröristler, iki köy korucusunu yaralayarak bir askerimiz ile iki öğretmenimizi kaçırdı. Öğretmenlerimize yönelen bu saldırıları şiddetle kınıyoruz.
        Öğretmenlerimizin kaçırılması sıradan olaylar değildir. Terör örgütü bu yolla bölgede korku salmaya ve eğitim-öğretimi kesintiye uğratmayı amaçlamakta; böylece bölgedeki hâkimiyetini kurmak ve güçlendirmek istemektedir.
        Ama asıl üzücü olan siyasal iktidarın okullara kadar inen bu terör olayları karşısındaki teslimiyetçi tavrıdır. Milli Eğitim Bakanı telekonferanslar yoluyla öğretmeleri ve idarecileri tehdit ederken öğretmenlerin can güvenliği olmayan koşullarda görev yapmasına, öğretmenlerin kaçırılmasına ses çıkarmamaktadır. Kendi sorumluluklarında olan personele karşı bu kadar ilgisiz bir bakanlık düşünülemez. Ülkemizin her tarafında, eğitimin ışığı ve aydınlığını taşıyan öğretmenlerimizin korunması, devletin başlıca görevi olmalıdır. Onların terörün hedefi olması asla kabul edilemez.”
        Kırcı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ancak gelinen bu nokta hiç de şaşırtıcı değildir. Dünyanın hiçbir yerinde teröre ödün verilerek bir sonuç elde edilmiş değildir. Bugün açılım diye ortaya konulan uygulamalar terör örgütünü daha da şımartmakta ve eylemlerini daha da artırmalarına neden olmaktadır.
        Bu bağlamda kaçırılan öğretmenlerimizin bir an önce kurtarılarak sağ salim ailelerinin yanına dönmelerini ve öğretmenlerimiz güvenliği için her hürlü önlemin alınmasını bekliyoruz.”

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”