CHP’li kadınlar seçime kilitlendi
CHP Edirne İl Kadın Kolları Başkanlığı’na ilk adaylık açıklaması Gegeoğlu’ndan geldi, kendisine pek çok özellikle kadın partili destek verdi.
Yayın Tarihi: 23 Haziran 2012, Cumartesi 10:38
Siyaset Haberleri

 Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Edirne İl Kadın Kolları yarın seçime giderken ilk aday ise CHP’de sevilen ve partinin her etkinliğinde boy gösteren Çiğdem Gegeoğlu oldu.

Gegeoğlu, adaylığını  açıklarken, “Emeğin ne demek olduğunu iyi biliriz. Sevgi emek ister. Biz partimizi böylesine sevdik” diyerek partisine olan sevgisini de belli etti.  Gegeoğlu ayrıca CHP’nin iktidara giden yolunun ise kadınların sevgi ve çalışma azmiyle açılacağına da inandığını sözlerine ekledi.İl Kadın Kolları seçimiyle CHP Edirne örgütü kongrelerini tamamlamış olacak.

Kongre arifesinde adaylığını açıklayan Çiğdem Gegeoğlu, çok sayıdaki partilinin, özellikle de kadınların desteğini aldığı görüldü.

CHP Edirne İl Binasında yaptığı basın açıklamasında Gegeoğlu, kadınların parti içindeki demokrasinin işlemesini uzun süredir temenni ettiklerini ifade etti, “ Tam 8 yıl aradan sonra yapılan kadın kongrelerinin ve yapılacak olan kadın kurultayının partimize çok şey katacağına inanıyorum” dedi.

Gegeoğlu, şunları söyledi:
“2008 yılından beri CHP'de kadın arkadaşlarımızla birlikte çalıştık. Emeğin ne demek olduğunu iyi biliriz. Sevgi emek ister. Biz partimizi böylesine sevdik. Yeri geldiğinde evlerimizi, eşlerimizi ve çocuklarımızı ihmal ettik ama bir tek CHP'den vazgeçmedik.

CHP'yi hak ettiği iktidara kadınların sevgi ve çalışma azminin taşıyacaktır. Önümüzdeki  dönemde bütün Edirne'yi sokak sokak, ev ev dolaşarak halkımıza ulaşacağız. Herkesi, sevgiyle, saygıyla kucaklayan, çağdaş ve ‘Önce İnsan’ diyen yaklaşımımızla halkımıza gideceğiz. Partimizin, hedeflerimizi anlatacağız, onların dertlerini dinleyeceğiz,  çareler üreteceğiz. Sivil Toplum Örgütleri ile de dayanışmamızı en üst düzeye çıkaracağız.

El ele omuz omuza, iç sürtüşmelerin yaşanmadığı kadınlarımızın haklarına sahip çıkıldığı, sorunlara çözüm bulunduğu bir yönetimde herkesin görüşlerini de alarak görev yapmak istiyoruz.

Bizler de, CHP"li kadınlar olarak Genel Bakanımızın çağrısını yineliyor ve tüm kadınlarımızı Partimize üye olmaya, CHP çatısı altında çocuklarımız için, geleceğimiz için, demokratik haklarımız için birlikte, el ele, omuz omuza, gönül gönüle çalışmaya davet ediyoruz.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu karanlık ortam, toplumun her kesiminde ciddi bir duyarlılık ve uyanış gerektiriyor. En büyük duyarlılığın ise biz kadınlara ve annelere düştüğüne inanıyorum.”

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ANKET SONUCU ŞAŞIRTTI
“MÜCADELE EDECEĞİM VE SAVAŞACAĞIM”
"Pireye Bakıp Yorgan Yakma Zamanı değildir"
"Ekmek, un, bulgur ve makarnada artış 9,7"
"Marmara Bölgesi Özel Olimpiyat Oyunları" düzenlenecek
Çoğal emeklilerin taleplerini sıraladı
Yangın hasara neden oldu
Tarımsal sulama yasaklandı
Etiketler kasada kontrol edildi
Arasta esnafı dua kubbesi altında toplandı
“Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz”
İftardan sonra yürüyüş yapın