TMO’da ‘randevu’ dönemi
AKP Edirne İl Başkanı Kahve, TMO’nun bu yıl ürün alımında randevu sistemi balattığını, ürün vereceklerin randevu almada geç kalmamalarını belirtti.
Yayın Tarihi: 22 Haziran 2012, Cuma 13:01
Siyaset Haberleri

 Ak Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve, Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO) ürününü verecek çiftçilerin internet üzerinden yada telefonla kayıt yaptırmaları gerektiğini bildirdi.

Londra Asfaltı Caddesi'ndeki parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Kahve, tarım kenti olan Edirne'de hasat döneminin başladığını söyledi. Edirnelilere Bereketli hasatlar dileyen Kahve, "Çiftçilerimiz bu yıl ilk defa uygulanacak olan sistem ile TMO'dan randevu alarak ürünlerini verebilir. Kayıt yaptıramayan vatandaşlarımız da olacaktır. Biz şimdiden vatandaşımızı bilgilendiriyoruz. 5-15 Temmuz tarihleri arasında, kayıt yaptıran vatandaşlarımız ürün verirken sıra beklemeyecektir" diye konuştu.

TMO'ya ürün teslim etmek istedikleri tarihin en fazla 10 gün öncesinden randevu alabileceklerini belirten Kahve, ürün teslim edeceklerin dandevu almada geç kalmamalarını önerdi ve dikkat edilecek hususları şöyle sıraladı:

"Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)'nde belirtilen üretim miktarı kadar veya birden fazla randevu alabilirsiniz. Bir seferde en az 5 ton ürün için randevu alabilirsiniz. ÇKS'de kayıtlı üretim miktarı 5 tondan az ise bir defa randevu alabilirsiniz. Ürününüzü TMO'ya emanet bırakmak istiyorsanız mutlaka randevu almalısınız."

Herkesin yaz rehavetine kapıldığı dönemde ramazan ayı için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Kahve, "Seçimlere 21 ay olmasına rağmen gevşemeden çalışıyoruz" dedi

Kahve, temmuz ayı başında yapılması planlanan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde dünyaca 10 ünlü ulusal gazeteciyi Edirne'de misafir edeceklerini de ifade etti.

Ayrıca, partisinin il binasında faaliyete geçen 250 kişilik toplantı salonunu vatandaşın da kullanabileceğini söyleyen Kahve, "Edirne için birçok proje düşünüyoruz. Edirne'de yapımı düşünülen hastanenin ihalesi Kamu İhale Kurumu'nda kesin cevabı bekleniyor. 400 yatak sayısı 300’e indi, her odada bir yatak bulunacak.

 Adalet sarayımızı bitirdik mümkünse Kırkpınar'dan sonra, Uzunköprü alternatif köprü ile birlikte Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan açılışını yapacak" diye konuştu. Kahve, Sarıbayır ile Karaağaç arasında yapılması planlanan bağlantı yolu ve köprü projesinin de ihalesinin Temmuz ayı içersinde yapılmasını beklediklerini de vurguladı.

Bu arada, çiftçilerin "www.tmo.gov.tr" adresinden randevu alabilecekleri bildirildi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

ANKET SONUCU ŞAŞIRTTI
“MÜCADELE EDECEĞİM VE SAVAŞACAĞIM”
"Pireye Bakıp Yorgan Yakma Zamanı değildir"
"Ekmek, un, bulgur ve makarnada artış 9,7"
"Marmara Bölgesi Özel Olimpiyat Oyunları" düzenlenecek
Çoğal emeklilerin taleplerini sıraladı
Yangın hasara neden oldu
Tarımsal sulama yasaklandı
Etiketler kasada kontrol edildi
Arasta esnafı dua kubbesi altında toplandı
“Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz”
İftardan sonra yürüyüş yapın