Gürkan, çöpteki Atatürk posterlerini sordu
CHP Edirne Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Recep Gürkan, Fethiye İmam Hatip Lisesi karşısındaki çöplükte bulunan Atatürk posterlerine ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in yanıtlaması için 8 soruluk soru önergesini TBMM'ye sundu.
Yayın Tarihi: 22 Haziran 2012, Cuma 12:58
Siyaset Haberleri

 Muğla'nın Fethiye İlçesi'ndeki Fethiye İmam Hatip Lisesi'nin karşısındaki çöplüğe Atatürk'ün posterlerinin atıldığını hatırlatan Gürkan, soru önergesinde Fethiye İmam Hatip Lisesi deposunda bulunan ve lise deposunun temizlenmesi ardından Türkiye'nin kurtarıcısı, Cumhuriyet'in kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bağımsızlığımıza dair ne varsa okulun karşısındaki çöplüğe atıldığını, bunun duyarlı vatandaşların sayesinde ortaya çıktığını söyledi. Gürkan, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in cevaplaması için şu soruları yöneltti:

"Okulun deposunda, Ulu Önder Atatürk'ünve bağımsızlığımıza dair ne varsa çöplüğe atıldığı doğru mudur? Doğru ise depoların bu şekilde temizlenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilmiş bir yazı var mıdır? Bu yaşananların sorumluları hakkında soruşturma açacak mısınız? Son 5 yıl içerisinde bu ve benzeri şekilde, temizlik iddiasıyla, ülkemizin değerlerine karşı yapılan hakaretler dolayısıyla nerede, ne zaman, hangi kişiler hakkında soruşturma açılmıştır? Bu soruşturmaların neticesinde hangi görevde bulunan kişiler ne ceza almışlardır? Fethiye İmam Hatip Lisesi'nin artık temiz bir okul olduğunu düşünüyor musunuz? Bu yaşananlar basit bir temizlik anlayışının yansımaları mıdır?

Bu ve benzeri olayların bir daha yaşanmaması için ne gibi tedbirler almayı düşünüyorsunuz?"

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”