Verim süper, iyi bir fiyat yeter
Edirne ve Trakya'da hasadının başlaması ile birlikte buğdaydan kaliteli ve yüksek verim alan çiftçiler ayçiçeğinin de durumunun oldukça iyi olduğunu ve hükümetin kendilerini tatmin eden fiyatın açıklanması halinde çifte Bayram yapacaklarını belirttiler.
Yayın Tarihi: 20 Haziran 2012, Çarşamba 10:08
Ekonomi Haberleri

 Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, "Bu yıl yağışların mevsiminde yağması nedeniyle buğdayda oldukça iyi bir yıl geçiriyoruz. Buğdayda durum oldukça iyi, yapılan hasatlarda kaliteli ve yüksek verim alıyoruz. Ürünlerimizin daneleri iyi ve protein değerleri çok yüksek. Buğday taban fiyatları henüz açıklanmadı, oldukça iyi verim aldık eğer hükümette taban fiyatı yüksek açıklarsa çiftçimiz Bayram edecek" dedi.

Ayçiçeği ekiminin bölgede yoğun olduğunu belirten Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, "Ayçiçeğinde ilk zamanlarda hastalık oldu ancak çiftçilerimiz, hastalık olan tarlalarında yeniden ekim yaptı. Şu anda ayçiçeklerin durumu iyi görünüyor ancak hasada çok uzun bir süre var. Buğdayda olduğu gibi ayçiçeğinde de yüksek verim bekliyoruz ancak bunu konuşmak için çok erken" şeklinde konuştu.

Yorulmaz, buğdaydaki yüksek ve kaliteli verimi ayçiçeğinde de almaları halinde hükümetin açıklayacağı taban fiyatında tatmin edici olması halinde çifte yaşayacaklarını ifade etti.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi