ETSO’da ‘Marmara Kalite Günleri’
Özel, kamu ve sivil toplum kuruluşlarında standardizasyon faaliyetlerini geliştirmek ve kalite yönetimi anlayışının yerleşmesini sağlamak amacıyla sürekli eğitim programları hazırlayan Türk Standartları Enstitüsü(TSE), Edirne Ticaret ve Sanayi Odası(ETSO)'nda 'Marmara Kalite Günleri' eğitimine başladı.
Yayın Tarihi: 19 Haziran 2012, Salı 10:38
Ekonomi Haberleri

   ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler, yaptığı açıklamada, “Hızlı bir küreselleşme sürecinin yaşandığı günümüzde, işletmelerin iç ve dış pazarlarda rekabet edebilmeleri için üretim tasarlamalarında müşteri beklentilerin ve taleplerini mutlaka göz önünde bulundurma zorunlulukları vardır. Bu itibarla artık üretimde Standartların ve kalite faktörlerinin belirlenmesinde tüketici talep ve beklentileri önemli bir rol oynamaktadır.” dedi ve şunları kaydetti:

“Kalitenin her alanda hâkim konuma gelmesi için çalışmalarına devam eden TSE, ,bölgemizde  18-29 Haziran 2012 tarihleri arasında iki hafta süreyle ‘Marmara Kalite Günleri’ adı altında bir eğitim seferberliği başlatmıştır. Kalite Günleri eğitim seferberliğinin Edirne ayağı, ETSO toplantı salonunda düzenleniyor. TSE Baş Tetkikçi-Eğitimci Kemal Nedirli tarafından eğitimlerin sonunda katılımcılara ‘Eğitim Katılım Sertifikası’  verilecek.”

Kemal Nedirli de konu ile yaptığı açıklamada,”TSE bir kamu kuruluşu olup aynı zamanda bir kalite kuruluşudur, Ticari kaygı taşımamaktadır. Sanayiciye yön vermek için var olan bir kuruluştur. Önümüzdeki  günlerde de 'IQ SE 10 Sosyal Sorumluluk'  konusunda da eğitimlere başlanacak ve belgelendirme işlemleri yürütülecek” şeklinde konuştu. 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi