Yiğit Bulut, ülkenin nereye gittiğini anlattı
Kanal 24 Genel Yayın Yönetmeni Ekonomist-Yazar Yiğit Bulut, Edirne’de düzenlenen konferansta, ülkenin nereye gittiği sorusuna yanıt verirken çok iyiye gittiğini anlattı.
Yayın Tarihi: 19 Haziran 2012, Salı 10:32
Siyaset Haberleri

 AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından  “Türkiye’ nin Gündemi” konulu Konferans düzenlendi. Konferansa, İl Başkanı Av. Müjdat Kahve, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Özülkü ve AK Parti üyeleri ile misafirler katıldı.

Konferansı vermek üzere kürsüye gelen Yiğit Bulut, Türkiye’nin gündeminde “Türkiye nereye gidiyor?” sorusunun yoğun bir şekilde yer aldığını belirtti. Aynı zamanda Edirne eski milletvekilleri Mustafa Bulut’un oğlu, Evren Bulut’un yeğeni olan Bulut; “Türkiye nereye gidiyor?” sorusunun cevabının doğrusunu bulmak için Türkiye’nin geçmişine ve bu gününe bakmak gerektiğini vurguladı. Bulut, “Bugün Türkiye %8 büyüme ile dünyada Çin’den sonra en hızlı büyüyen 2. ülke oldu.” Dedi ve şunları kaydetti:

 “Bize kırmızı kitap yazdılar”

  “Geçmişte Cumhurbaşkanı’na küfürlü mektuplar yazıldı. Sıkıyorsa şimdi de yazın, yapın.

Türkiye 1946 yılında üzerinde oynanan oyunlar sayesinde emperyalist sistemin dizine oturdu. Bunun etkisiyle ülkemizde darbeler olmaya başladı ve bu dönemlerde ömrü bir buçuk yıl süren hükümetler yer aldı. Bu sistem 2006 yılına kadar devam etti. Bu sistemde Türkiye doğusunu, kuzeyini, güneyini görmesin diye bize kırmızı bir kitap yazdılar. Bu kitapta bize ‘İrtica ile devlet yönetilmez’ dediler. Sonra ‘Hizbullahçı’ dediler. Daha neler neler demediler ki. Bu ülkede birileri hapse atıldığında bazı gazeteler  ‘Artık muhtar bile olamaz’ diye manşetler attılar. Halkın iradesini ellerine almaya çalıştılar. Siz kimsiniz ki halkın iradesi hakkında yorum yapıyorsunuz. Ben çok iyi hatırlıyorum bu ülkede gazeteciler bir yerde oturup kimi başbakan yapalım diye düşünüp kararlar verdiler. Bu ülkede geçmişte gazeteciler Cumhurbaşkanı’na küfürlü mektuplar yazıp manşetlerde yayınladılar. Şimdi sıkıyorsa böyle bir şey yapsınlar”

 

 “Herkes haddini bilecek”

 

Sözlerine karşılaştırmalı bir şekilde devam eden Bulut, şunları kaydetti:

“Çok iyi hatırlıyorum parası olan sıradan bir vatandaş Başbakan’a ‘Sen’ derken, Başbakan bu kişiye ‘Siz’ diye hitap ediyordu. Şimdi TÜSİAD’ ın yöneticilerinin televizyonlarda ileri geri konuştuğunu, gazetelere ilan verip hükümeti istifaya davet ettiğini görüyoruz. Sizin Kanarya Severler Derneği’nden ne farkınız var. Paranız var diye böyle şeyler yapmaya hakkınız yok. Herkes haddini bilecek.

Türkiye’de emperyalist zihniyete hizmet edenler vardı. Ülkeye yatırım geleceği zaman engellemek için ellerinden geleni yaptılar. Sanmayın ki darbede asılan Başbakan irticaya yöneldiği için asıldı. Eğer Başbakan asılmasaydı ertesi gün bazı ülkelerle çok önemli bir anlaşma imzalanacaktı ve bu da emperyalist zihniyetin işine yaramıyordu. Ben darbe zamanında iki sokak ötedeki okuluma birkaç gün gidemedim.

Yapılan açıklamalarda ‘Taşların yerine oturmasını bekliyoruz’ diyorlardı. İnsanlar asılarak, çocuklar öldürülerek mi taşlar yerine oturur?

 “Başbakan Erdoğan’ı kefeniyle gördüm”

 Bu güne baktığımızda o günlerden bu güne ne değişmiş? O insanlar o zaman çocuk öldürüp Başbakan asarken şimdi Silivri’deki cezaevinde piknik tüpüyle top oynuyorlar. Keşke tüm siyasi parti temsilcileri burada olsaydı da bunları dinleseydi. Hiç birisi hiçbir şekilde itiraz edemezdi. Keşke Edirne’yi kalesi olarak görenler burada olsaydı da bunları duysaydı”

Başbakan Recep Tayip Erdoğan ile ilgili bir anısını da anlatan Bulut, “ Tayip Erdoğan eğer ‘Ben kefeni giydim de buraya geldim ‘ demeseydi, bu işlerin hiçbiri yapılamazdı. Ben Tayip Erdoğan’ı kefeniyle gördüm, nasıl gördüm biliyor musunuz? Libya’ da gördüm. Nerede gördüm Necef’ te gördüm, Irak’ta, Lübnan’da gördüm. Kefenini giymiş dolaşıyordu.”

Konferans sonunda Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Hakan Çalışkan, Yiğit Bulut’a teşekkür plaketi takdim etti.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi