Herkes Emir’i konuştu
Yayın Tarihi: 10 Nisan 2015, Cuma 08:00
Siyaset Haberleri

Yavuz Demir

AK Parti’den Edirne’den birinci sıra milletvekili adayı gösterilerek bir sürprize imza atan Şemsettin Emir’in, Ankara'dan dönüşü adeta gövde gösterisi şeklinde oldu, dün herkes bu karşılamanın muhteşemliğini konuştu.

Edirne gişelerinde büyük bir kalabalık tarafından bakan gibi karşılanan, oluşturulan uzun araç konvoyu nedeniyle şehir merkezine güçlükle gelebilen Emir, parti binasında da partililer tarafından coşkuyla karşılandı.

Kalabalıktan dolayı yer bulmakta güçlük çekilen binada Aday Emir, toplantı salonuna AK Parti Edirne İl Başkanı Rafet Sezen ve 3. sıra adayı Mustafa Okur ile birlikte geldi.

Burada ilk konuşmayı yapan Başkan Sezen, tarafsızlığını vurgulayarak aday adaylığı sürecinde herkese eşit davrandığını ifade etti.  Sezen Emir'in adaylığının Edirne için hayırlı olmasını dileyerek , Bursa'da aday olan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na da Edirne için teşekkürlerini iletti.

Kürsüye çıkan 3. sıra adayı Mustafa Okur da Edirne'den 2 milletvekili  çıkaracaklarına inandığını belirterek 3. sırada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

"Yenilgi büyüyen bir zaferdir"

 

Okur'un ardından büyük bir tezahüratla kürsüye çıkan AK Parti Edirne 1. sıra milletvekili adayı Emir, aday adaylığı sürecinde müracaat yapmadığını, fakat birçok arkadaşının şansını denemesini istediğini belirtti. Şu ana kadar 2 defa belediye başkan adayı, 2 kez il başkanı adayı ve 2007 yılında milletvekili adayı olduğunu söyleyen Emir "Şimdi AK Parti'nin Edirne'de 1.sıra milletvekili aday adayıyım. Beni yakından tanıyan ve tanımayanlar var. AK Parti sürekli hücre yenileyen bir siyasi hareket. Bir il teşkilatı gider başkası gelir. Kademelerde yenilenme olur. Dolayısıyla bu yenilenen hücre değişimleri de AK Parti'nin Edirne teşkilatında da olabilir. Biz dün burada vardık, bugün de buradayız ve yarın da var olacağız. Bugüne kadar bu konuma gelmek nasip olmadı. Fakat bana yenildi diyenler ve Cumhurbaşkanımıza muhtar bile olamaz diyenler oldu. Yenilgi büyüyen bir zaferdir. Ben aday adayı olmadım. Fakat sayın Başbakanım beni Ankara'ya çağırdı. Aday olmamı istediler. Sadece evraklarımı bıraktım ve döndüm. Bütün samimiyetimle söylüyorum ki sadece evrakları bırak ve git dediler. Bana adaylığımla ilgili bir şey demediler. Ben adaylığımı televizyondan öğrendim. Herkes bunu böyle bilsin." ifadelerini kullandı.

Emir, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kendisinden 2 tane Edirne milletvekilini çıkarmasını istediğini belirtti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Edirne için büyük hizmetleri olduğunu söyleyen Emir, 2  milletvekili çıktığı an Edirne'nin yine bakansız kalmayacağını sözlerine ekledi. 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

İkinci el beyaz eşyalar ateş pahası
Kırbiç ve yönetimi tekrar aday
Feda; "Fiyatlar yüzde 50 ile yüzde 100 arasında artacak"
Sürücüler Lastikçilerin Yolunu Tuttu
Trafik ekipleri denetim yaptı
Paralar çuvallarla zor taşındı
“Kadına şiddet, bitene kadar mücadelemiz devam edecek”
İnce 2 Aralık'ta Edirne'ye Geliyor
DP Merkez İlçede Semerci dönemi
Özcan’dan 97. Yıl açıklaması
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kırkpınar Güreşleri 7-9 Temmuz 2023’te
“Dere yatakları tahribatı sel riskine neden oluyor”