HDP’li işsiz Roman adaydan işsizliğe çözüm sözü
HDP Edirne 3. Sıra Milletvekili Adayı Zımba, Romanların zor koşullarına dikkat çekmek için aday olduğunu belirtti, işsizlik sorununa çözüm bulacağını söylerken kendisinin de işsiz olduğunu hatırlattı.
Yayın Tarihi: 10 Nisan 2015, Cuma 08:00
Siyaset Haberleri

Halkların Demokratik Partisi(HDP)’nin Edirne’de 3. sıra milletvekili adayı olarak gösterdiği Roman Sedat Zımba, başta işsizlik olmak üzere Romanların sağlık, eğitim ve barınma gibi temel sorunlarının çözümünün tek yolunun HDP olduğunu söyledi. 
Edirne Menzilahir Mahallesi’nde yaşayan evli ve 2 çocuk babası HDP’li Roman milletvekili adayı Sedat Zımba, hayatının çeşitli dönemlerinde hamallık, boyacılık gibi meslekler yaptığını, ancak şu an işsiz olduğunu kaydetti. Zımba, Halkların Demokratik Partisi’ni, Romanların sorunlarının çözümünde daha etkin olabileceğini düşündüğü için tercih ettiğini belirterek, "Ülkede gerçekten ötekileştirilmiş insanların sorunlarına ciddi anlamda çözüm üreten bir politik derinliğe sahip olduğu için orada yer almış bulunmaktayım" dedi.

"Halkımın mutluluğu için çalışacağım"


Zımba, Edirneli bir Roman olarak Romanların içinde bulunduğu zor koşullara insanların dikkatini çekmek için milletvekili adayı olduğunu dile getirerek, "Edirneli bir Çingene olarak ülkemizde Çingenelerin içinde bulunduğu zor koşullara insanların dikkatini çekmek için mücadelemi yürüteceğim. Bu anlamda bana çok büyük sorumluluklar yüklenmiş durumda. Seçilirsem halkımın geleceği ve mutluluğu için hiç durmadan çalışacağıma söz veriyorum" ifadelerini kullandı.
Roman vatandaşların çeşitli temel sorunlarını parlamentoya taşıyarak onları temsil etmek istediğini kaydeden Zımba, "İnsan olmaktan kaynaklı birtakım haklarımızın elde edilmesi için demokratik mücadelemizi parlamentoda yürüteceğiz. Bu anlamda sağlık, eğitim, barınma ve işsizlik gibi 4 temel sorun üzerinden halkımızın geleceğine yardımcı olmak için mücadele edeceğiz" diye konuştu.

"Romanlar hep aldatıldılar"


Zımba, Roman vatandaşların çeşitli vaatlerle kandırıldığına, aldatıldığına değinerek, "Bu zamana kadar hep aldatıldılar, kandırıldılar. Çeşitli vaatlerde bulunuldu fakat insani olarak hiçbir sorunlarının çözümüne yaklaşım görmedikleri için aşikar. Bu nedenle artık bu sene bu seçimde kendi bulundukları durumu göz önünde alarak bize oylarını vermelerini bekliyoruz, bize destek olmalarını bekliyoruz. Çünkü ancak Halkların Demokratik Partisi’yle onların sorunlarının çözüleceğine inanmalarını bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Menzilahir Mahallesi’nde yaşayan komşularından da destek sözü isteyen Zımba’ya, komşuları da adaylığında başarılar dileyerek, kendisinin yanında olduklarını belirtti.(iha)
 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Erikli’deki itfaiye araç ve ekipleri yaz sezonu teyakkuzda olacak
7.100 m² tarla icradan satılık
Cengizhan Şimşek, başpehlivan oldu
ikiz kardeşler rakip oldu
Yarı finalde İsmail Balaban ile Cengizhan Şimşek eşleşti
Selim Ağa, ağalığı bırakmadı
Balaban Yarı Finalde
Edirne’den Zakkum geçti
Çeyrek finale yükselen 8 başpehlivan belli oldu
Şaban Yılmaz 45 yaşında Kırkpınar'a veda etti
İlk gün sonuçlarıyla farklı bir Kırkpınar yaşandı
Gürbüz, ikinci turda rakibi Yeşil Yeşil'e elendi