Çelik, üniversiteye siyaset sokmayacak
Trakya Üniversitesi (TÜ) rektör adayı ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yahya Çelik, “Siyaset değil, bilim yapan özgür bir üniversite ortamı oluşturulacak.'' dedi.
Yayın Tarihi: 11 Haziran 2012, Pazartesi 10:13
Eğitim Haberleri

 Çelik, düzenlediği basın toplantısında, seçilmesi halinde üniversiteyi etkin, güçlü, yüksek kaliteli ve verimli bir yapıya kavuşturacağını belirtti..

      Rektörlük seçiminin gelecek günlerde gerçekleştirileceğini hatırlatan Çelik, ''Rektör adayı olurken, bir grubun, belli bir derneğin, cemiyetin adayı olmaktan ziyade, tüm üniversite üyelerinin, her kesimden insanlarla istişare, müzakere ederek aday oldum. Bu nedenle de bu süre zarfında da arkadaşlarımızın, öğretim üyelerimizin ciddi destekleri devam etti. Adaylıktan çekilmem söz konusu değil. İlk üç rektör adayı arasına gireceğime inanıyorum'' diye konuştu.

      Çelik, bilgili, yetenekli, deneyimli ve vizyon sahibi herkesle işbirliği yapacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

      ''Ortak akıl ve katılımcı yönetim anlayışı gelenek haline getirilecek. İşi, hak edene ve ehline vereceğiz. Tüm öğretim elemanlarına ve mensuplarına güvenen, yansız ve şeffaf bir yönetim anlayışı hakim kılınacak. Atatürk ilke ve inkılaplarına, milli değerlere ve hukukun üstünlüğüne saygılı, erdemli ve adil bir idare anlayışı benimsenecek. Kaynaklar ve zaman israf edilmeden en verimli şekilde kullanılacak. Özlük hakları korunacak ve pazarlık konusu edilmeyecek. Her aşamasında şeffaf ve hesap vermeye açık bir yönetim anlayışı sergilenecek. Siyaset değil, bilim yapan özgür bir üniversite ortamı oluşturulacak.''

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”