Vali, çağrıcılarla egzersiz yaptı
Yayın Tarihi: 21 Mart 2015, Cumartesi 08:00
Gündem Haberleri

Yavuz Demir

Edirne Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi çalışanlarının şikayetleri göz önüne alınarak kendileri için masa başı spor programı başlatıldı.

Edirne Sağlık Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmada çağrı merkezi çalışanları 15’er dakikalık molalarında antrenörler eşliğinde bel, boyun, diz ve omuz hareketleri yapacak.

Çağrı merkezinde gerçekleşen ilk programda Vali Dursun Ali Şahin de çalışanlara katıldı ve onlarla birlikte spor hareketlerini yaptı. Çalışanlara ağır bir işleri olduğunu belirten Şahin, masa başı spor programının çok faydalı olacağını ifade etti ve şöyle devam etti:

"Buradaki çalışanların şartlarının ağır olduğunu biliyorum. Burada göründüğü gibi vücudun hareket etmediği bir yerde insan dinlenemeyeceği gibi yorgunluğunu evde de atamaz. Burada fazla mesai ile çalışmak kolay değildir. Teknoloji artıkça insanların hareket kabiliyeti daralıyor. Artık insanların kendisi merak ederse sporu yapabilir. Ağrılardan uzak olmak istiyorsak hareket kabiliyetimizi artırmamız lazım. Nasıl ki kötü alışkanlığa alışınca bırakmak olmuyor. Yürümeyi tercih edenler kazanır. Bu vesileyle hareket etmeyi alışkanlık haline getirmek lazım. Burada başlatacağımız masa başı spor göreceksiniz ki  sizi dinlendirecek. Ben bunu Giresun’da yaptım . Neticesi gayet iyi oldu. "

İl Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu da 2015 yılının sağlıklı yaşam yılı ilan edildiğine dikkat çekti ve özellikle çağrı merkezi çalışanlarından fiziki ağrıları olduğuna dair şikayetler geldiğini belirtti. Kişioğlu , amaçlarının hareketli yaşam kültürünü bütün kurumlara yansıtabilmek olduğunu söyledi.

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Hangi parayla altyapıyı yapamıyorsunuz?”
Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Duvar da, yol da tehlikeli
Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kent konseyleri Edirne’de toplanacak
Edirne Giyim personel arıyor
Öğrencilerden bilim fuarı
“Obezite Kovid-19 için ‘risk faktörü’ oluşturuyor”
“Dolu çiftçiyi vurdu; zarar acilen karşılanmalı”
Tercan: “Ziyaretlerimiz, çalışmalarımız aralıksız sürüyor”
Aksal: ‘Kadınsız 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşamayız’