Öğrencilerde tatil sevinci
Edirne'de, tatile giren 217 okulda öğrenim gören 59 bin öğrenci dün karnelerini aldı.
Yayın Tarihi: 09 Haziran 2012, Cumartesi 11:30
Eğitim Haberleri

 Edirne'de, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle dün 217 okulda yaklaşık 59 bin 940 öğrenci karne aldı.  Okullarda düzenlenen törenlerde karne alan öğrenciler, mutluluklarını aileleriyle paylaştı.

         Edirne’deki resmi karne töreni İnönü İlköğretim Okulu’nda yapıldı. Törene Vali Gökhan Sözer’in yanı sıra Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Okul Öğretmenleri katıldı. İlk olarak anasınıfını ziyaret eden Vali Sözer, öğrencilerle şakalaştı. Daha sonra tek tek öğrencilere karnelerini dağıtan Sözer, öğrencilere, süt içip içmediklerini sordu. Anasınıfı öğrencilerinin süt içtiğinin teyidini alan Sözer, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’a, devletin dağıttığı sütlerin anasınıfı öğrencilerine verilip verilmediğini sorduktan sonra öğrencilere bol bol süt içmeleri nasihatinde bulundu.

         Okulun diğer sınıflarını da gezen Vali Sözer, burada da öğrencilere süt içip içmediklerini sordu. Öğrencilerden toplu şekilde ‘içiyoruz’ cevabı alan Sözer, tam duyduğu memnuniyeti dile getirecekti ki bir öğrenci, “Hayır bugün içmedik, süt dağıtılmadı” dedi. Daha sonra olayı sınıf öğretmeni ve okul müdürüne soran Vali Sözer, okulun son günü süt dağıtılmadığını öğrendi. Sözer,  gerekli uyarılardan sonra öğrencilere karnelerini verdi.

         Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde Türkiye genelindeki okullara ‘Okul Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında süt dağıtımı yapılmış ve aralarında Edirne’nin de olduğu birçok ilde öğrenciler; zehirlenme, mide bulantısı gibi şikâyetlerden ötürü hastaneye kaldırılmıştı.

Okullarda yapılan karne törenleri sonrası Edirne’de 147 anasınıfı, 155 ilköğretim ve 48 ortaöğretim olmak üzere toplam 216 okulda 59 bin 940 öğrenci ve 3 bin 619 öğretmen yaz tatiline girmiş oldu. Öğrenciler, üç ay sürecek tatile girdikleri için çok sevinçliydiler.

2012-2013 eğitim ve öğretim yılının da 17 Eylül 2012 Pazartesi günü başlayacağı belirtildi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu
Kırklareli'nde yolcu otobüsün devrildi: 6 ölü, 25 yaralı
“Kırkpınar Bu Yıl İlklere Sahne Oldu”
Tunca Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Herkesin merakı oldu
Hasat ettikleri buğdayı TMO'ya satıyorlar
Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü
DOÇEK Istrancalar’da pedal çevirdi
Süloğlu’yu temsil eden güreşçilerden büyük başarı
Başmüftü Aliş’ten  Bozkurt’a Ziyaret
Anızı yakan kişiye para cezası uygulandı
“Babama verdiğim sözü tuttum”