Edirneli bisikletçiler Çanakkale yolcusu
Yayın Tarihi: 16 Mart 2015, Pazartesi 08:00
Spor Haberleri

Yavuz Demir

Edirne Bisiklet Kulübü Derneği, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anmak için Çanakkale'ye doğru yüzlerce kilometre pedal basacaklar.

Edirne Belediyesi'nde gerçekleşen toplantıda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Bisiklet Derneği üyeleri bir araya geldi. Başkan Gürkan, 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü için 260 km. mesafedeki Çanakkale'ye yol alacak  bisikletçilere başarılar diledi. Gürkan, bu sene 100.yılı olması nedeniyle 18 Mart'ın ayrı bir önemi olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:

 "Çanakkale şehitlerinin 100.yıl dönümünü kutluyoruz. Bu sene daha da anlamlı. Bu vesileyle bir kere daha Çanakkale'de şehit düşen askerlerimizi rahmetle anıyoruz. Fakat onları anarken orada başka ülkelerin askerlerini de anıyoruz. Atatürk'ün de bu konuda çok anlamlı bir sözü var. Artık onların bizim evlatlarımız olduğu yönünde. Bu da Atatürk'ün yüzyılların ötesine taşan bir öngörüsü olduğunun en somut örneklerinden birisi olduğunu gösteriyor. Bu bağlamda da arkadaşlarımıza kolay gelsin diyorum. Onlara iyi yolculuklar  ve başarılar diliyorum."

 

Edirne'ye bisiklet yolu müjdesi

 

Gürkan Karaağaç'ta bulunan Lozan Caddesi'nin sol kısmının da yaya ve bisiklet yolu olarak düzenleneceğini belirterek dünyanın bütün gelişmiş kentlerinde bisiklet  kültürünün olduğunu ifade etti ederek bunun Edirne'de de yaygınlaşacağını belirtti.

Kadına şiddete tepki gösterilsin

Gürkan geçtiğimiz günlerde yeni yerine taşınan Özgür Kadın Heykeli’ni bir grup tarafından protesto edilmesine de değinerek "Ben kadınların tepkisinin bu tip şeylere değil, kadına şiddete ortak tepki gösterilmesi konusunda olmasını tercih ederim. " ifadelerini kullandı. 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Hangi parayla altyapıyı yapamıyorsunuz?”
Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Duvar da, yol da tehlikeli
Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kent konseyleri Edirne’de toplanacak
Edirne Giyim personel arıyor
Öğrencilerden bilim fuarı
“Obezite Kovid-19 için ‘risk faktörü’ oluşturuyor”
“Dolu çiftçiyi vurdu; zarar acilen karşılanmalı”
Tercan: “Ziyaretlerimiz, çalışmalarımız aralıksız sürüyor”
Aksal: ‘Kadınsız 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşamayız’