Kahve’den ‘Sokak’ projesine veryansın
AKP Edirne İl Başkanı Kahve, "Bu Sokakta Hayat Var" projesini kıyasıya eleştirdi, “Bu sokakta nasıl hayat olabilir? Olsa olsa rezalet vardır, proje hıyanet projesidir” dedi.
Yayın Tarihi: 08 Haziran 2012, Cuma 10:18
Siyaset Haberleri

 Ak Parti Edirne İl Başkanı Av. Müjdat Kahve, Edirne Belediyesi ile bir bira firması'nın işbirliği ile gerçekleştirilen "Bu sokakta hayat var" projesini ağır bir dille eleştirerek "Bu bir ihanet projesidir dedi.

Projeyi ihanet projesi olarak adlandıran Kahve, Anayasanın 'Devlet gençleri alkol düşkünlüğünden uyuşturucu maddelerden, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır' hükmüne rağmen, belediye eliyle gençler alkole alıştırılıyor ve zararlı alışkanlıklar için ortam hazırlanıyor " şeklinde konuştu.

Edirne'de I. Murat Mahallesi'nde Trakya Üniversitesi'nin Ayşekadın Yerleşkesi'nin karşısındaki 1 no'lu sokakta açılan "Bu sokakta hayat var" projesine bir tepki de Ak Parti Edirne İl başkanı Av. Müjdat Kahve'den geldi. Av. Müjdat Kahve konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Gençlerin belediye eliyle sinsice alkole alıştırıldığı her türlü kötü alışkanlık için ortamın hazırlandığı bir sokakta nasıl hayat olabilir? Olsa olsa bu sokakta rezalet vardır ve bu proje de bir hıyanet projesidir" dedi.

 

Kahve:“Anayasal suç işleniyor”

Gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan korumanın anayasal bir zorunluluk olduğuna dikkat çeken Ak Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve, "Başka sokaklarda hayat yok mu? İçkinin su gibi içildiği bu sokaktaki hayat nasıl bir hayat?

Bu hayat kimlerin hayatı? Ayrıca bu proje teknik detayları ile bir yüz karasıdır. Bu sokakta hayat değil, olsa olsa anayasaya aykırılık vardır. Tam da üniversite yerleşkesinin karşısındaki bir sokağı açık hava meyhanesine dönüştürüyorsunuz. İleride yaşanacak olası kavga ve kargaşalardan doğacak kötü sonuçların hesabını kim verecek? Belediye bu akıl dışı projeyi hemen durdurmalıdır" dedi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi