‘Edirne sorun yumağı Belediye ‘kule’ peşinde’
Saadet Partisi(SP) Edirne Mahalli İdareler Başkanı Sinan Tekin, “Bu kadar temel sorunları olan bir şehrin Belediyesi hala ‘kule’ inşa etme sevdası peşinde koşuyor” dedi.
Yayın Tarihi: 08 Haziran 2012, Cuma 10:10
Siyaset Haberleri

Geç de olsa trafikte yayalar konusuna eğilinmiş olunmasını olumlu bir gelişme olarak karşıladıklarını ifade eden Av. Tekin, kent sorunları ile ilgili şu görüşlere yer verdi:  “Yayalara Öncelik Kampanyası başlatılmış olması güzel ve isabetli bir girişim. Ancak bunun sorunu çözmeye yeterli olmayacağı kananındayız. Zira sorunun çözümünü sadece araç sürücülerine veya yayalara bağlamak büyük bir haksızlık olur. Bugün şehrimizde trafik kargaşası yaşandığı bir gerçek. Bu sorunun çözümü için her şeyden önce ihtiyacı karşılayacak yol ve kaldırımların hizmete sunulması gerekir. Bu çok gecikilmiş bir konu”

Edirne’nin sahipsizliğine de değinen Tekin; “Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanlığı olarak şehrimizdeki eksiklikler ve neler yapılması gerektiği konusunda zaman zaman yetkilileri uyarmaya çalışıyoruz. Ama maalesef değişen fazla bir şey yok. Trafik, yol, yaya kaldırımı, çöplük, otopark, WC… gibi sorunlar artarak devam ediyor. Bu kadar temel sorunları olan bir şehrin Belediyesi hala ‘kule’ inşa etme sevdası peşinde koşuyor” açıklamasını yaptı.

Şehirdeki aynı şekildeki yüzlerce yaya kaldırımdan sadece Kaleiçi Arif Paşa caddesinden fotoğraflarla örnekler sunan Av. Tekin; “Arif Paşa Caddesinin sadece bir kanadında ve 200-300 metrelik bir mesafede yaya kaldırımını kullanmaya onlarca engel var. Edirne’nin genelini varın siz düşünün” dedi.  Av. Tekin açıklamasını şöyle tamamladı:

“Ancak işin bir başka acı yönü, halkımız sanki bu olumsuzluklarla iç içe yaşamaya alışmış gibi bir görüntü veriyor. Ne STK’lardan, ne de halkımızdan bu olumsuzluklar karşısında ciddi tepki göremiyoruz. Herhalde susmayı tercih ediyorlardır. Bu olumsuzlukları yetkililere ulaştırıp çözüm yolu bulunması konusunda katkıda bulunmalarının en tabii hakları olduğunu düşünüyoruz”  

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi