ETSO kiracı aramaktan kurtuldu
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası(ETSO), Saraçlar Caddesi’ndeki eski binasını nihayet kiraya verdi. Binaya, Zindanaltı Caddesi’nde bulunan Evve Mağazası kiracı olarak taşınacak.
Yayın Tarihi: 06 Haziran 2012, Çarşamba 10:52
Ekonomi Haberleri

 ETSO Yönetimi, Saraçlar Caddesi’nde bulunan binasını boşaltıp Ayşekadın Semtinde inşa ettirdiği yeni binasına, hemen hemen taşındığından beri eski binasına kiracı arıyordu. Bu arada içendeki eski kiracıları tahliye etmekle de uğraşan ETSO, birçok kiracısını binadan çıkartmış, bir-iki kiracısıyla da mahkemelik durumdaydı.

Nihayet Edirne’nin Zindanaltı Caddesi’nde faaliyette bulunan Evve Mağazası ile kira anlaşması yapan ETSO, binanın tadilat ve onarım masraflarını yeni kiracısına yıktığı gibi çıkaramadığı bir-iki kiracısıyla anlaşmayı da aynı firmaya baraktı.

ETSO’nun binayı aylık 30 bin lira kira ile Evve Mağazasına verdiği öğrenildi. Evve’nin de, binayı tahliye etmeyen eski kiracılarından dış cephedekilere 20 bin lira, iç taraftakilere de 15 bin lira çıkmaları koşuluyla hava parası teklif ettiği belirtildi. Dış cephedekilerin tahliye mahkemesinden vazgeçip teklif edilen hava parasını alarak çıkmayı kabul ettiği ileri sürüldü. Bu gelişmeler yaşanırken ETSO binasının yeni kiracısı Evve de kolları sıvayıp bir taraftan binada tadilat işlerine giriştiği, binaya 750 ile 800 bin lira civarında bir para harcayacağı kaydedildi. Birkaç ay içinde tadilat ve yeni dizayn işlerini tamamlamayı planlayan Evve’nin son bahar aylarında Saraçlar Caddesi’nin merkezinde bulunan bu binaya taşınacağı söylendi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi