TREDAŞ’tan 150 milyonluk yatırım
Trakya’ya 4 saat kesintisiz ve kaliteli enerji vermek amacıyla TREDAŞ, tam 150 milyon liralık yatırıma gidiyor. Yatırım projesi 2015 yılı sonuna kadar tamamlanacak.
Yayın Tarihi: 05 Haziran 2012, Salı 10:08
Ekonomi Haberleri

 Trakya Elektrik Dağıtım AŞ (TREDAŞ) Genel Müdürü Yusuf Baykan, Trakya Bölgesi'ne 2015 yılı sonuna kadar 150 milyon liralık yatırım gerçekleştireceklerini bildirdi.

TREDAŞ Genel Müdürü Yusuf Baykan ve Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Ahmet Erdoğan, Edirne'de belediye başkanları ile görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenledi.

Baykan, toplantıda yaptığı konuşmada, 4 saat kesintisiz ve kaliteli enerjiyi, nihai tüketicilere iletmenin uğraşını verdiklerini ifade ederek, "2015 yılı sonuna kadar 150 milyon liralık yatırımı, Trakya genelinde gerçekleştireceğiz. İhtiyaçlar çerçevesinde vatandaşı rahatlatmak, arızaları gidermek hem de beklenen talepleri karşılamak için yatırımları sıraya koyduk. Belediye başkanlarımızla da bu konuyu görüştük" dedi.

Belediye başkanları ile koordineli bir şekilde çalışarak hem mevzuata uyan, hem de vatandaşın sıkıntılarını gideren bir çalışma içerisine gireceklerini anlatan Baykan, "Sokak aydınlatmalarının ücretleri, 2015 yılının sonuna kadar Hazine Müsteşarlığı tarafından ödenecek. Şu an için sokak aydınlatmalarını belediyelerin alması söz konusu değil. Her köyün, her beldenin, her mahallenin kendine özgü sorunları var. Onları bundan sonra detaya inip projelendirip, mevzuata uygun hale getireceğiz" şeklinde konuştu.

TREDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Erdoğan da belediye başkanları ile sokak lambaları ve bölgeye yapılan yatırımlar hakkında görüş alış verişinde bulunduklarını söyledi.

Erdoğan, "Hazine, mevzuata uygun olmayan sokak aydınlatmaların parasını ödemek istemiyor. O nedenle bu şekildeki sokak aydınlatmalarının kesilmesini istedi. Hazine bu konuda gerekli denetimleri başlattı. Bununla ilgili bizim ve belediyelerinde çalışmaları başladı. İnşallah vatandaşları daha mutlu edecek haber vereceğiz" diye konuştu.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi