Özdöl: ‘Yerel seçimlere odaklanacağız’
CHP İl Başkanı Avukat Teoman Özdöl, mazbatasını alarak resmen göreve başladı. Özdöl, parti içi eğitimlerden sonra yerel seçimlere odaklanacaklarını söyledi.
Yayın Tarihi: 01 Haziran 2012, Cuma 10:45
Siyaset Haberleri

 Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nde  geçen hafta yapılan genel kurulda il başkanı seçilen Teoman Özdöl, Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Tayyip Özdurmaz’ın elinden dün mazbatasını aldı.

Yönetim Kurulu ile birlikte Edirne Adliyesi’ne gelen Özdöl, çıkışta yaptığı açıklamada,  "Bundan sonraki sürecimiz çalışmak çalışmak. Seçimi kazandık, mazbatayı aldık. Tüm arkadaşlarımızla hep beraber çalışacağız. Önümüzde seçim süreci var. Biz önce ‘eğitim’ diyoruz. Aşağı yukarı altı aylık sürede eğitimimizi tamamlayacağız. 9 bin parti üyesini eğitmeyi hedefliyoruz" dedi.

CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan da, sürece değindi. Gürkan, "Gerçekten güzel ve başarılı bir il kongresi oldu. İyi bir katılım vardı. 540 seçilmiş delegenin 517'si oy kullandı. Katılım oldukça yüksekti. Örgütün istediği oldu.  Örgüt neyi kabul ettiyse o gerçekleşti. Nitekim Özdöl ve  Ciravoğlu birbirinden değerli iki partili” dedi.

 

Ciravoğlu’na teşekkür

 

Ciravoğlu yönetimine, başarılı çalışmalarından ötürü teşekkür eden Gürkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim CHP olarak, Edirne İl Örgütü'nün, milletvekillerinin, ilçe örgütlerimizin de bu geçmişteki başarı çıtasını her zaman daha yukarı çıkarma mecburiyetimiz ve zorunluluğumuz var. Ülke gerçekten zor günlerden geçiyor. Bu anlamda İl Başkanımız Teoman Özdöl'e de, çalışma arkadaşlarına da, bize de çok büyük sorumluluk ve görev düşüyor. Hep birlikte top yekün bir çalışma içine gireceğiz. Bizim örgüt anlayışı ve disiplinimize göre il başkanı biz de genel başkanın temsilcisidir. İl Başkanı ilde her şeyin sorumlusudur, bir numarasıdır. Hepimiz milletvekilleri de, belediye başkanları da örgüt emekçileri de tümü il başkanının emrindedir. Bundan sonra Teoman Özdöl bu örgütün genel başkan adına Edirne'deki temsilcisidir, genel başkanı temsil etmektedir. Biz buna göre davranış gösteririz. Çünkü bu geleneklerimizde, örgüt anlayışımızda ve terbiyemizde vardır. Bu şekilde kendisiyle bir çalışma yapacağız ve başarılı olacağımıza inanıyorum demiyorum, başarılı olacağız. Çünkü Türkiye'nin buna ihtiyacı var, Türkiye'nin Cumhuriyet Halk Partisi'ne ihtiyacı var. Edirne'nin Cumhuriyet Halk Partisi'ne ihtiyacı var. Hep birlikte çalışarak mevcut başarıyı daha da yukarılara çekeceğimiz muhakkak. Ben buna yürekten inanıyorum ve tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum"

üzerin� aX���N�ası daha da önemli. Çünkü sigara paketlerinin üzerine her ne kadar görseller yerleştirilse de gözün okuması açısından sigara markasının okunduğu, görüldüğü aşikar. Ne kadar resim yerleştirilse de ilk çağrışım yapan şey her ne kadar adı yazmasa da, sigarayla özdeşleşmiş logo, bir sigara markasının rengi o markayı çağrıştırır. Bir süre sonra insanların baka baka, zihnin de alışkanlaşıyor, bunlar gözüktükten sonra resimlerin büyüklüğü çok önemli olmaya bilir. Sigara paketlerinin üzerindeki resimlerin büyük olarak sunulması ve logoların önüne geçmesi algı açısından pozitif olur.''

 

     

     -''Görseller sık sık değiştirilmeli''

    

     Duyarsızlaşmanın önüne geçmek için sigara paketlerinin üzerine yerleştirilen görsellerin sık sık değiştirilmesi gerektiğini ifade eden Doç. Dr. Kaya, sözlerini şöyle tamamladı:

      ''Sigarayla mücadele sadece kutu ve görsellerle yapılacak bir mücadele değil, ama bu onun bir parçasıdır. Bireylerin özendirici olacak şekilde sigara paketlerinin düzenlenmesini önlemek, sigaranın zararlarını farkındalık yaratmak amacıyla öne çıkaracak görseller kullanmak son derece yararlıdır. Ancak bu konuda konunun uzmanlarından yardım alınmalıdır, çünkü bazen bu tür görseller ürkütücü olsun diye konan görsel tam tersine bir süre sonra birey ona baka baka duyarsızlaşır, o görsel sigaranın hatırlanmasına yol açabilir. Bireyin aynı görsele duyarsızlaşmasının önüne geçilmesi için görseller sık sık değiştirilmelidir.''

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi