Gürkan, selzede çiftçiye sahip çıkacak
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Edirne Milletvekili Recep Gürkan, “Sel felaketine uğrayan çiftçimizin yanında olmaya, gerekli desteği vermeye devam edeceğim.” dedi ve bu konuyu Meclise taşıyacağını belirtti.
Yayın Tarihi: 30 Mayıs 2012, Çarşamba 12:30
Siyaset Haberleri

 Yağışlar sonrasında meydana gelen selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunan Edirne Milletvekili  Gürkan; “Edirne’nin su ile imtihanı devam ediyor.” dedi.

28 Mayıs sabahı saat 08:00 sularında selden etkilenen Köşen, Sazlıdere ve İskenderköy’e gelerek vatandaşlarla görüşen Milletvekili Gürkan, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bölgemizde yaşanan sellerin ve özellikle taşkınların bölge halkına büyük zararlar verdiğini, ancak kapsamlı ve iyi etüt edilmiş çalışmalarla bu afetlerden kurtulmanın mümkün olduğunu belirten Gürkan, “AKP’nin yanlış tarım politikaları sonucunda çiftçimiz zor yıllar geçirmektedir. Girdi fiyatlarında yaşanan artışlara karşın, ürettiği ürün fiyatları düşük kalan çiftçimiz yaşadığı bu ve benzeri afetler sonrasında adeta yaşam mücadelesi vermektedir.” şeklinde konuştu.

“Çiftçilerimize, bütün bu olumsuzluklara rağmen üretmeye devam eden çiftçilerimize sahip çıkmak zorundayız.” diyen Milletvekili Gürkan, “Çiftçimizin yanında olmaya, gerekli desteği vermeye devam edeceğim.

Bölgemizde yaşanan doğal afetler sonrasında mevcut yasa ve yönetmelikler çiftçilerimize gereken desteği vermekte yetersiz kalmaktadır.” ifadelerini kullandı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, bu konu ile ilgili olarak gerekli çalışmaları yapacağını belirtti.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi