CHP delegasyonu ‘Özdöl’ dedi
CHP Edirne İl Genel Kurulu’nda yapılan seçimde Av.Özdöl, delegelerden 281’inin oyunu alarak İl Başkanlığı koltuğuna oturma hakkını kazandı.
Yayın Tarihi: 28 Mayıs 2012, Pazartesi 10:58
Siyaset Haberleri

 CHP Edirne İl Örgütü’nün dün Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve çok çekişmeli geçen CHP İl başkanlığı seçimini 47 oy farkla Av Teoman Özdöl ve ekibi kazandı.

 İki adayın kıyasıya yarıştığı seçim sonucunda Özdöl, 281 oy alarak İl Başkanı seçilirken, eski İl Başkanı Şükrü Ciravoğlu ise 234 oyda kaldı.

Delegeler tarafından 517 oyun kullanıldığı, 515 geçerli oyun çıktığı seçimde, Özdöl’ün kazanmasında Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin desteğinin de rol oynadığı belirtildi.

Genel Kurul olaysız başladı, olaysız bir şekilde sona erdi.

Avukat Teoman Özdöl, Genel Kurulda yaptığı konuşmasında CHP, sol siyaset yelpazesinin en örgütlü ve güçlü partisi olduğunu söyledi.

 Özdöl,”Edirne örgütümüz yıllarca süren politik savaşımında yüzde 52'yi aşkın oy oranıyla ülke çapında önder bir başarıyı yakalamış devam ettirme ve arttırma azmindedir. Yerel seçimlerde de Edirne'de de gücümüzü, örgütlülüğümüzü bir kez daha göstermek ve kanıtlamak öncelikli görevlerimizdir.

AKP'nin Edirne'de başarıya ulaşması için denemeyeceği, yapamayacağı ve uygulamayacağı yöntem kalmamış ve kalmayacaktır. Örgütümüzün kararlı, inançlı ve direngen olması, ilimizdeki tüm belediye başkanlıkları ve çok büyük oranda il genel meclisi üyelikleri ile Edirne'nin yerel yönetiminde daha fazla söz ve karar sahibi olmanızı getirecektir. Daha güçlü, çalışkan ve kısa vadede, yerel yönetim ve sivil toplum örgütlerini hedefleyen bir örgütü acilen yaratmak, yöneticileri eğitmek, parti üyelerini eğitmek, geniş halk kitlelerini örgütlü hale getirmek zorundayız. Atatürk'ün emaneti olan partimizi halkın emaneti haline getirmek zorundayız.

     Özdöl, “Sol siyasi parti yapılanmasının olmazsa olmazı olan sivil toplum kuruluşları, ekonomik örgütler ve demokratik örgütler içinde parti ideolojisini ve parti görüşünü etkin kılmak ve devam ettirmedeki eksikliğini CHP Edirne Örgütü olarak kapatmak zorundayız.” dedi ve sözlerini şöyle tamamladı:

“Yine böylesi bir eğitimin sonucu parti içinde söylem birliği, hedef birliği örgütümüzde tek bir ses olmamızı getirecektir. Bu eğitim sonucu parti içinde karşılıklı sevgi ve saygı daha da gelişecek, parti disiplini ve parti içi demokrasi daha işler hale gelecektir. Bizler, böylesi bir çalışma temposu ile parti örgütümüz içinde birlik, beraberlik ve barış içinde başarı çıtasını daha da yükseğe taşıyacağımız inancındayız. Ülkemiz siyasi gündemi bugün herkesçe bilinmekte,  AKP iktidarıyla tırmanın iç gericilik ve faşizm tehlikesine karşı duran en büyük örgütlü güç şu anda CHP'dir. Bizler, örgütlü çalışan ve her toplumsal alanda tek ses veren bir CHP Edirne Örgütü için yönetime adayız. İlçe örgütlerimiz ve il kongresi delegelerimizin bizlerle birlikte bundan sonraki heyecanları ve mutlulukları yaşamak istediğine inanıyoruz ve güveniyoruz. Herkesi kucaklıyoruz ve kucaklayacağız da. Gücümüz biriliğimizde ve hedefimizdedir.”

Şükrü Ciravoğlu ise sözlerine, “Biz Başardık. Örgütlerimizle, üyelerimizle, Belediye başkanlarımızla, İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi üyelerimizle birlik ve bütünlük içinde çalışarak halkımızın da desteğini alarak 12.Eylül 2010 Referandumunda Edirne'mizi % 73,5 oyları ile Türkiye'de en fazla ‘Hayır’ oyu çıkaran 3. il yaptık.” dedi ve şunları belirtti:

”Biz başardık. 2007 Genel seçimlerinde % 35, 85 Olan oyumuzu ,2011 Genel seçimlerinde % 51,70 e çıkardık..İl genelinde oyumuzu 87:081 den, 136 532 ye çıkardık. Siyaset başarılar, uzak görüşlülük ve misyon üzerine yapılır. Biz başarımızı sizlerle birlikte daha ileriye götürmek istedik.

Edirne'mizdeki tüm ilçe ve belde Belediyelerini alarak AKP'nin Edirne'deki gücünü etkisiz hale getirebileceğimize inanıyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Ciravoğlu,”Çünkü, bizi ben değil, biz diyebilen herkesle partimizin ilkeleri ve ülkemizin çıkarları uğruna el ele yürüdük ve yürüyeceğiz. Edirne'yi seviyoruz, halkımızı seviyoruz, partimizi seviyoruz. Geçmişin kırgınlıklarını, çekişmelerini, içe dönük kısır tartışmalarını arkamızda bırakarak sadece partimizin başarısı, örgütlerimizin başarısı için çalıştık. Biz düne değil, bugüne ve yarına bakıyoruz.”

 Yönetimdeki isimler

Sevil Aksal, Nazif Arda, Ali Şükrü Atamgüç, Alev Bilgen, Murat Boyacıoğlu, Oktay Bozkurt, Halit Çelik, Ayhan Dağlı, Levent Dinçeli, Mehmet Geçmiş, Safiye Keskin, Yusuf Kılıç, Ali Konyalılar, Sabahat Kuru, Salih Şevik, Doğan Tunca Akar,  Abdullah Yeşel, Necibe Yıldız, Nuray Yılmaz, Aylin Yoldaş.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi