Topçu, Edirne’nin şehirleşmesini beğenmedi
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, "Edirne hakettiği yerde değil. Şehirleşmesi çok kötü.” derken Milletvekili Müezzinoğlu ise yaptıkları çalışmalarla basamakları çıkmaya başladıklarını vurguladı.
Yayın Tarihi: 28 Mayıs 2012, Pazartesi 10:52
Siyaset Haberleri

 Başkan Topçu, Ak Parti Edirne İl Danışma Meclisi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin istikrarlı bir büyüme göstererek çevresinde ve dünyada saygın bir ülke konumuna geldiğini söyledi.

Finlandiya'nın 1977 yılında Türkiye'ye 2 milyon Dolar borç vermek için 12 şart koştuğunu, bunu yerine getirdiği takdirde parayı vereceğini söylediğini belirten Topçu, şöyle devam etti:

"Ben iki defa Yunanistan'a gittim. Batı Trakya'yı gezdim. Oradaki insanımız Türkiye ile gurur duyuyor. Güçlü olmamız birçok insanı mutlu ediyor. Güçlü, veren el olduğunuz zaman Allah da size veriyor. Şöyle biraz gerilere gittiğimiz zaman 1977 yılında Finlandiya, ülkemize 2 milyon Dolar borç verecekti. Bunun için 12 şart koşmuştu. 'Bunları yerine getirirseniz parayı vereceğiz' demişti.

Yıl 2012, bugün bu milletin sadakalarıyla 350 milyon Dolar toplandı ve Somali'ye yardım yapıldı. Somali'de artık insanlar ölmüyor. Buraları gittik gördük. Gerçekten insanlık dışı olaylar var. Ama o insanlar hala bizi, Osmanlı'yı arıyor. Bizim tarihi sorumluluklarımız çok büyük. Çünkü biz oralara adaleti götürmüşüz. O adaletimiz neticesinde insanlar bizi arzu ediyor. Bütün Ortadoğu'da, Afrika'da herkes bizi arzu ediyor. Çünkü, Osmanlı hiçbir zaman zulüm yapmadı, gittiği yere adalet götürdü. O nedenle sorumluluğu çok ağır olan bir milletiz."

İstikrarlı bir şekilde yoluna devam eden Türkiye'nin uçak yapabilecek konuma geldiğini vurgulayan Topçu, şunları kaydetti:

"Şu anda Sabiha Gökçen'de 380 bin metrekare alanda uçak bakımına başlayacağız. Çok büyük hangarlar yaptık orada. Bitti şu anda. İnşallah 9. ayda uçak bakımına başlayacağız. 9. aydan sonraki bütün bakım stoklarımızı sattık. Yani siz uçak şirketi olarak 10. ayda 'benim uçağıma bakım yapın' deseniz, biz 'yer yok orada' diyoruz. Yeter ki işimizi iyi yapalım. Herkes bulunduğu konumda işini iyi yaptığı takdirde ülkemiz daha iyi noktalara gelecek. Ancak Edirne de hak ettiği yerde değil. Edirne'nin şehirleşmesi çok kötü. Burası ulaşılması gereken bir nokta."

AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu da Edirne'de yaptıkları çalışmalarla basamakları çıkmaya başladıklarını ifade etti.

Edirne'de dün, 'İstanbul'un Fethi Edirne'den Başlar' programını başarıyla gerçekleştirdiklerini dile getiren Müezzinoğlu, Edirne'de daha birçok başarılı projelere imza atacaklarını kaydetti.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi