Ciravoğlu’na büyük destek
CHP’de Pazar günü yapılacak olağan il kongresi için mevcut İl Başkanı Ciravoğlu da, adaylığını açıkladı. Ciravoğlu’nun düzenlediği basın toplantısın çok sayıda partilinin ve aday olacağı konuşulan Süleyman Sucu’nun olması dikkat çekti.
Yayın Tarihi: 25 Mayıs 2012, Cuma 10:17
Siyaset Haberleri

 Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Şükrü Ciravoğlu, 16 aydır yürüttüğü İl Başkanlığı görevini güven tazeleyerek devam etmek için adaylığını açıkladı. Ciravoğlu, CHP’nin Edirne’deki başarısının sırrının örgütlerdeki birlikteliğe bağlayarak, “Partimizi kişilerin egemenliğinden çıkarmaya, siz üyelerimizin, delegelerimizin örgütlerimizin ve Halkımızın partisi yapmaya söz verdik. Sizlerin destekleriyle bunu başaracağımıza inanıyorum. Çünkü sizlerin gücü buna yeter” diye konuştu.

 CHP Edirne İl Başkanı Şükrü Ciravoğlu, Edirne Milletvekili Recep Gürkan ve çok sayıda partilinin katılımıyla 27 Mayıs’ta yapılacak olan İl Başkanlığı yarışında aday olduğunu açıkladı.

CHP Edirne İl Binasında bir basın toplantısı düzenleyen CHP Edirne İl Başkanı Şükrü Ciravoğlu, 27 Mayıs Pazar günü yapacakları kongre hakkında bilgiler verdi. İlk defa büyük bir salonda İl kongrelerini yapacaklarını ifade eden Ciravoğlu, bu kongrenin demokrasi şenliği şeklinde olacağını vurguladı.

Ciravoğlu, son yapılan kongrede il yönetim kurulu üyesi olarak seçildiğini ve 16 ay yönetim kurulunun desteğiyle il başkanlığı görevine getirildiğini dile getirdi.

 Büyük işler yaptık

 Ciravoğlu, “İl Yönetim Kurulu olarak örgütlerimizle, 12 Eylül 2010 Anayasa Referandumu, ön seçim ve 2011 Milletvekili Genel seçimini birlik, beraberlik ve bütünlük içinde  yaşadık” dedi.

“Her türlü ön yargıdan uzak, kişisel kaygı duymadan, geçmişe takılmadan ben değil biz diyebilen herkesle birlikte el ele, gönül gönüle yürüyerek başarıya ulaştık” diyen Ciravoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“12 Eylül Anayasa Referandumunda % 73,5 oy oranıyla Türkiye Genelinde üçüncü il olduk. Bu başarı parti disiplinini, kültürünü benimsemiş, halka güven veren onlarla birlikte olan, halkımızın beklentilerine saygı duyan örgütlerimizin başarısıdır.

Bu başarı 26 şubat 2012 tarihinde yapılan Tüzük Kurultayından sonra kadınlarımızın ve gençlerimizin de daha yoğun ve daha etkin katılımı ile artarak sürecektir.

2007 Genel seçimlerinde 87.081, 2009 Yerel seçimlerinde 108.081 olan oy sayımız  2011 Genel seçimlerinde 136.532 ye ( % 51.76)  çıkmıştır.

Bu başarı, parti içi çekişmeler yerine başarıya endeksli üyelerimizin ve örgütlerimizin birlik, beraberlik ve bütünlük içinde Edirne’deki yerel iktidarımızı güçlendireceğimizin ve AKP’ nin elindeki Belediyeleri de alacağımızın ve genel iktidar yolunda yürüyeceğimizin kanıtıdır.

Yeter ki; birileri örgütlerimizi rahat bırakarak kendi sorumluluk alanındaki işlerini ve hizmetlerini yerine getirsinler.

Gücünü üyelerinden ve halkından alan bir örgütün önünde hiçbir güç duramaz.

 Temel ilkeleri sıraladı

 CHP bu ülkede Demokrasinin, özgürlüklerin savunucusu olmuştur. Bu nedenledir ki; partili üyelerimiz ve delegelerimiz bireysel özgürlüklerin savunucuları olmuşlardır.

Üyesinin, delegesinin özgür ifadesine ipotek koyan yönetimler ve yöneticiler yok olmaya mahkumdurlar.

Üyesinin ve Delegesinin özgür iradesine saygı duyan ve bunu daima ön planda tutan CHP   89  yıllık geçmişiyle dimdik ayaktadır ve Türkiye var oldukça da CHP de var olacaktır.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Leventer tekrar başkan
Batı Trakya Türklerinin hak mücadelesinin dönüm noktası: 29 Ocak
Yunanca kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi
Bulgaristan'dan gelen Türk heyeti Vali Kırbıyık'ı ziyaret etti
Keşan’da korku gecesi
‘Bizi Görünce Korkmayın!’
Kelle-Paça 50 Lira Oldu
Aksal İddiaları Yalanladı
MEB ihtiyaç duyulan her hastaneye hastane sınıfı kuracak
 “Eczacılar ilaç bulunamadığı için yeterli gelire sahip olamıyorlar”
Müjde! Edirne’de TOKİ Kuraları çekilecek
Sevinç, güven tazeledi