ETB’nin Genel Kurul Coşkusu
Edirne Ticaret Borsası bu yıl 60’ıncı yaşını kutlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 67. Genel Kurulu’na eski , yeni meclis başkanları, Meclis üyeleri ve delegeler ile katıldı. TOBB ‘un 60. yaşını kutlamaya katılan üyeler TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yardımcı tarafından karşılanarak ağırlandı.
Yayın Tarihi: 22 Mayıs 2012, Salı 10:12
Ekonomi Haberleri

   Bu yıl 60’ıncı yaşını kutlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 67. Genel Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi.​TOBB ETÜ’de yapılan Genel Kurul’a Başbakan Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, bürokratlar, iş dünyasının temsilcileri ile TOBB delegeleri katıldı.


           TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, girişimcilere ve TOBB delegelerine “Türkiye sizlerle büyük. Türkiye ekonomisi sizlerle güçlü. Türkiye sizlerle birlikte, büyük hedeflerine yürümeye devam edecek” diye seslendi.

           Hisarcıklıoğlu,TOBB’un 60 yılı, özel sektörümüzün 60 yılda katettiği mesafenin de göstergesi olduğunu ifade ederken, Türkiye ekonomisinin kat ettiği mesafeyi ve geldiği noktayı anlattı.

            Girişimciler ekonomide başarı hikâyelerine imza atarken, bu gücün meydana getirdiği TOBB’un da özellikle son 10 yılda hizmet kapasitesini artırdığını belirten Hisarcıklıoğlu, “Hayata geçirdiğimiz projelerle, reel sektörümüzü geliştirdik ve destekledik” diye konuştu.

EDİRNE CİĞERİ TANITILDI

Genel Kurula katılan Edirne Ticaret Borsası Üyeleri Ankara’ya geldiklerinde TOBB ikiz kulelerde Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yardımcı tarafından Başkanlık katında karşılanarak misafir edildi. Eski ve Yeni meclis üyeleri daha sonra  Genel Kurul kayıtlarını yaptırmalarının ardından TOBB bahçesinde açılan yöresel ürünler stantlarını gezdiler. Meşhur Edirne Ciğerinin sergilendiği Edirne Ticaret Borsası ve Edirne Ticaret Odası tarafından  müşterek açılan standı ziyaret ederek Ciğerci Ustası  Niyazi  Yavuz’un elleri ile hazırladığı ciğerin tadına bakarak başarılar dilediler.

YARDIMCI;  BU COŞKUYU HEP BİRLİKTE YAŞADIK

            Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yardımcı bu yıl TOBB’un 60 yılını coşku ile kutladıklarını belirterek, “Bu genel kurulumuza istedik ki emeği olan herkesin katılsın. Bizde Eski Meclis Başkanlarımızı ve üyelerimizin katılımını sağladık. Çünkü TOBB bugünlere gelmesinde geçmişten bugüne katkısı bulunan herkesin bu coşkunun içinde olmasını istedik. Bu coşkuyu üyelerimiz ile birlikte yaşadığımızdan dolayı oldukça mutluyum.” dedi.

Edirne Ticaret Borsası üyeleri Cumartesi akşamı kendileri için verilen özel bir yemeğe katıldılar. Yemekte sohbet edip eğlenen ETB üyelerinden en yaşlı üye olan İdris Horoz, “ Edirne Ticaret Borsası tarafından yapılan bu anlamlı organizasyondan dolayı çok teşekkür ederim. Bu bizlerin nerelerden gelip nerelere geldiğimizi gösterdi. Bu çalışmada emeği olan herkese teşekkür ederim” dedi. 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Balkan Şehitleri Edirne'de törenle anıldı
“3 tane su kuyusu açmayı planlıyoruz”
Tekin: Herkesin saadetini arzu ederiz
Güvenliklere Şüpheli Paket Bilgilendirmesi
AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı
“Edirne, tarihinin en zor günlerini geçirmiştir”
“Allah bir daha böyle günler yaşatmasın”
Keşan’da su tasarrufu
"İthal ürünler olduğu sürece et fiyatları yükselecektir"
Edirne'den Hatay'a Oyuncak Kardeşliği
“EKİPMAN GİDERİMİZİ KENDİ İÇERİMİZDE SONUCA ULAŞTIRDIK”
“Din gönüllüsünün emeklisi olmaz, rahmetlisi olur”