İpsala pirincini ‘paket’ paklar
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Koru, "İpsala pirinci, marka olmak istiyorsa pakete girmeli" dedi.
Yayın Tarihi: 19 Mayıs 2012, Cumartesi 10:20
Ekonomi Haberleri

 Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yönetim kurulu üyesi Ahmet Koru ile KOSGEB Sinerji Odağı Temsilcisi Seda Havale, Ödev Tarım ve Gıda Ürünleri Pazarlama Limited Şirketi'ni ziyaret etti.

Helvacıoğlu, şirket yöneticilerinden marka tescil işlemleri ve pirinç sektöründeki değişim ve gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Ahmet Koru, burada yaptığı açıklamada, İpsala'daki çeltik fabrikalarının paketleme ve markalaşma yolunda attıkları adımlarla, ilçenin pirinçte sanayi devrimine geçtiğini söyledi.

Son dönemde sektörün değişim sürecine girdiğini vurgulayan Koru, şöyle devam etti:

"Son zamanlarda yaşanan ve üreticiyi zorlayan fiyat politikaları, değişimin başlangıcı oldu. Şartların zorlaşmasıyla yeni yollar deneniyor. Firmalarımız, özellikle markalaşma ve paketleme konusunda atılım içerisinde. Paketlemenin geliştirilmesiyle markalaşma adına önemli adımlar atılmış olacak. Bu sayede aracıların ortadan kalkmasıyla hem tüketici ürünü daha ucuza alacak, hem de üreticilerimizin karları artacak. İpsala pirinci, marka olmak istiyorsa pakete girmeli."

Koru, firmaların bunun farkında olduğunu ve bu yolda emin adımlarla ilerlediğini dile getirerek, "İpsala'daki çeltik firmalarımız sanayileşmeye yönelmiştir. Pirincin kurtuluşu için pazarlama ve sanayileşme çok önemli. Ürünümüzü artık çuvalda değil, paketlerde satmalıyız. Bölge firmalarımızın karlılığı arttıkça ürünlerimiz değerini bulacaktır" diye konuştu.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Balkan Şehitleri Edirne'de törenle anıldı
“3 tane su kuyusu açmayı planlıyoruz”
Tekin: Herkesin saadetini arzu ederiz
Güvenliklere Şüpheli Paket Bilgilendirmesi
AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı
“Edirne, tarihinin en zor günlerini geçirmiştir”
“Allah bir daha böyle günler yaşatmasın”
Keşan’da su tasarrufu
"İthal ürünler olduğu sürece et fiyatları yükselecektir"
Edirne'den Hatay'a Oyuncak Kardeşliği
“EKİPMAN GİDERİMİZİ KENDİ İÇERİMİZDE SONUCA ULAŞTIRDIK”
“Din gönüllüsünün emeklisi olmaz, rahmetlisi olur”